Świat w ruchu. Debata migracyjna dla dzieci

Świat w ruchu. Spotkanie z cyklu Debaty migracyjne
22 lipca, niedziela | godz. 12-14 | wstęp wolny, obowiązują zapisy

Dziecięca debata poświęcona historii świata, którą można zbadać przyglądając się przemieszczającym się ludziom, przedmiotom, słowom, roślinom i zwierzętom. Odkryjemy zaskakujące skutki ludzkiej
i nie-ludzkiej mobilności.

Jest to kolejna z cyklu debat dla dzieci, podczas których chcemy wraz z małymi ekspertami omówić najważniejsze przemiany związane ze współczesnymi migracjami, poznać ich punkt widzenia i zastanowić się, co wspólnie możemy z tym wyzwaniem zrobić. Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na takie zagadnienia jak wielokulturowość, uchodźstwo czy inność. Chcemy też pokazać uczestnikom zasady prawdziwej debaty, jak w kulturalny sposób dyskutować o spornych kwestiach.

Dyskusji towarzyszyć będą również ćwiczenia i zabawy plastyczno-narracyjne. Spróbujemy przedstawić własne historie i własnych bohaterów. Każdy z uczestników debaty stworzy własny obraz inności.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Witt, historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, wiek uczestnika, telefon kontaktowy i nazwę wybranych zajęć.

***

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia