Muzeum Emigracji na 75. urodzinach PAHA

W dniach 7-9.09.2018 r. Muzeum Emigracji było obecne podczas jednej z najważniejszych polonijnych konferencji tego roku zorganizowanej w Loyola University Chicago z okazji 75-lecia Polish American Historical Association (PAHA).

Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. na temat historii Polsko-Amerykańskiej prezentowanej w muzeach, a także temat przyszłych projektów PAHA, którego Muzeum Emigracji jest członkiem.


Dr Rafał Raczyński, kierownik Działu Badawczego i Sebastian Tyrakowski, z-ca Dyrektor Muzeum Emigracji

Przedstawiciele Muzeum nawiązali również współpracę z Milwaukee Public Library dysponującą największą kolekcją zbiorów dotyczącą Kaszubów, którzy osiedlili się na przełomie XIX i XX w. na wyspie Jones Island, Wisconsin. Planowana jest współpraca obu placówek w zakresie prezentacji tej unikatowej kolekcji.

W Polskim Centrum w Wisconsin odbyło się spotkanie z Polonią, w którym udział wzięło wielu przedstawicieli lokalnej polskiej społeczności. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania działalności Muzeum oraz pozyskania nowych pamiątek i zbiorów dotyczących emigracji z Polski do USA.

Muzeum Emigracji pragnie podziękować Fundacji Kościuszkowskiej, Konsulatowi Generalnemu RP w Chicago, Kongresowi Polonii Amerykańskiej (Okręg Wisconsin) oraz Bibliotece Publicznej w Milwaukee za wsparcie przy realizacji wizyty.

Projekt współfinansowano ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia