Ładowanie Wydarzenia

2

maj.

Odbyło się

2.05 Warsztaty Genealogiczne ONLINE – Poza-metrykalne źródła do genealogi

Kiedy?

2 maja

18:00 - 19:00

Podziel się

Jeśli interesujesz się rodzinną historią, masz do rozwikłania jakąś ciekawą rodzinną tajemnicę, chcesz dowiedzieć się więcej na temat swoich przodków to ten webinar jest dla Ciebie!

W związku z obecną sytuacją dwa pierwsze warsztaty dla dorosłych z tegorocznej wiosennej edycji przechodzą w formę online.

➡️ Poza – metrykalne źródła do genealogii: czyli o tym jakie inne dokumenty poza metrykami dostarczą nam informacji o przodkach. Opowiemy o możliwościach, jakie roztaczają przed genealogiem m. in. spisy ludności, księgi adresowe i meldunkowe, dokumentacja urzędowa, sądowa, pracownicza, szkolna, akta gmin, księgi grodzkie, ziemskie, czy dokumentacja podworska.

Zajęcia te poświęcone będą także instytucjom i miejscom, w których przechowywane są dokumenty (sieć archiwów państwowych, Urzędy Stanu Cywilnego, muzea i biblioteki, archiwa szkolne / zakładowe / wyznaniowe) i ich bazom internetowym.

Podczas spotkania Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce i Firmy Your Roots in Poland, podzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu poszukiwań genealogicznych.

Link do rejestracji:
https://yourrootsinpoland.clickmeeting.pl/genealog…

link do wydarzenia:
https://yourrootsinpoland.clickmeeting.com/genealo…

W przypadku pytań lub jakichkolwiek problemów technicznych prosimy o kontakt w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/782968002110560/


Dostęp jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, bez konieczności wcześniejszych zapisów.

 

Kiedy?

2 maja 2020

18:00 - 19:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia