
21
lipi.
Odbyło się
21.07 Wielokulturowa rodzina – jak łączyć różnice? | panel dyskusyjny

Kiedy?
21 lipca
08:00 - 16:00
Muzeum Emigracji w Gdyni jest współorganizatorem panelu dyskusyjnego w ramach Globaltica Festival 2019.
Zapraszamy 21 lipca, godz. 14:30 – 16:00, namiot festiwalowy w Parku Kolibki w Gdyni | Globaltica
Życie codzienne każdej rodziny opiera się na trosce o potrzeby jej członków, jednak czasami nie jest to łatwe. A co, jeśli do głosu dochodzą kwestie kulturowe? Jak kształtują się relacje między członkami rodziny o różnym zapleczu kulturowym? Jak te różnice wpływają na codzienne funkcjonowanie? Jak wychowywać dzieci w poszanowaniu i zrozumieniu różnorodności? Co z rodzinami, które zmieniły miejsce zamieszkania i przeniosły się do środowiska odmiennego kulturowo?Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy osoby o doświadczeniach związanych z życiem w wielokulturowych relacjach:
Majed Tinawi – członek Rady Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku, pracował w wielokulturowych środowiskach w Syrii, Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii. Pochodzi z Syrii, zaś do Polski przeprowadził się za sprawą swojej żony Anny.
Galyna Klymenko – doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, Docent w Zakładzie Filozofii i Politologii Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Gospodarki Miejskiej. Do Trójmiasta przeprowadziła się ze swoim mężem i córką w celu odbycia stażu w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim.
Marta Sadowska – psycholog, współzałożycielka Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. Na co dzień odbywa podróże w świat ludzkich emocji w gabinecie psychologa lub przestrzeni szkoły, w przeszłości była również mentorką wolontariuszy europejskich. Od kilku lat jej partnerem jest pochodzący z Francji Jean-Baptiste.
Karel Dolinski – współprzewodniczący Rady Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku, doktorant w Katedrze Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego, a do niedawna również nauczyciel geografii. Brazylijczyk polskiego pochodzenia, którego pradziadkowie wyemigrowali do Brazylii ponad 100 lat temu. Do Polski przyjechał w 2010 r.
Dyskusję poprowadzi:Anna Rozkwitalska – psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Rok studiów odbyła na stypendium na University of Kent w Anglii. Ukończyła dwuletnie studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię w prywatnym gabinecie w Gdańsku i Sopocie. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i parami, również z obcokrajowcami.
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/682915552134954/
Kiedy?
21 lipca 2019
08:00 - 16:00