Ładowanie Wydarzenia

24

list.

Odbyło się

24.11 | Spotkania z książką online. Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?

Kiedy?

24 listopada

19:00 - 20:30

Podziel się

Kalina Jędrusik. Stanisław Dygat. Uwodziciele. Hipnotyzerzy. Królowie życia. Byli dla siebie stworzeni. I byli dla siebie przekleństwem. Zapraszamy na spotkanie online z Remigiuszem Grzelą, autorem reportażu o burzliwej relacji łączącej jedną z najsłynniejszych par PRL. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska.

24 listopada (środa), godz. 19:00

Transmisja online:

Transkrypcja spotkania – kliknij TUTAJ

Kalina przez całe życie była wpatrzona w ojca libertyna, który żył w trójkącie z żoną i jej siostrą. Stanisław pod względem obyczajów bardzo go przypominał. Dygat wiódł podwójne życie, nie licząc się z nikim. Jędrusik przedstawiał jako swoją żonę, choć był jeszcze mężem Władysławy Nawrockiej. Kiedy Kalina poroniła, w tajemnicy przed nią pogrzebał dziecko. Godził się na jej romanse, a ona opiekowała się nim po zawałach. W kręgach artystycznych i towarzyskich Kalina i Stanisław byli tak wpływowi, że gdyby żyli dzisiaj i mieli konta w mediach społecznościowych, jednym wpisem mogliby wspomóc lub złamać czyjąś karierę.

Remigiusz Grzela tworzy wielowymiarową opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej miłości. Przygląda się karierom obojga, ich związkom, brzemiennym w skutkach decyzjom i wyborom. Zastanawia się, dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów pisarz tak wybitny i aktualny jak Dygat przebywa obecnie w literackim czyśćcu.

Remigiusz Grzela – pisarz, dramaturg, reżyser teatralny, poeta. Nominowany do nagrody Grand Press, dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Hanna Łozowska – dziennikarka, reportażystka, doktorantka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie współpracuje m.in. z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Kiedy?

24 listopada 2020

19:00 - 20:30

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia