Ładowanie Wydarzenia

5

list.

Odbyło się

5.11 | Carboland online. Circular economy – ekologia w start-upach i biznesie

Kiedy?

5 listopada

18:00 - 19:30

Podziel się

Circular economy – gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), rewolucjonizuje wszystkie dziedziny naszego życia. Według jej założeń wartość materiałów i zasobów ma być utrzymywana w gospodarce tak długo jak to możliwe, by w efekcie ograniczyć wytwarzanie odpadów. Ta praktyka ma być odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata, w którym ścierają się interesy środowiskowe i biznesowe. Jak w tym zakresie rozwija się technologia w Polsce? Czy przedsiębiorcy zwracają uwagę na proekologiczne rozwiązania? Jak możemy pomóc planecie w skali mikro, wprowadzając dobre nawyki w naszym domu i w życiu od zaraz?

Zapraszamy na spotkanie z Martyną Sztabą – CEO i współzałożycielką firmy Syntoil, specjalizującej się w przywracaniu produktów z procesu przetwarzania opon oraz odpadów gumowych, i ich ponownym wykorzystaniu w produkcji gumy. Jest również współautorką proekologicznego podcastu Muda Talks, którego nazwa pochodzi od japońskiego słowa „muda” oznaczającego „bezużyteczny nadmiar”.

5 listopada (czwartek) | 18:00 | kanał YouTube Muzeum Emigracji w Gdyni

 

 

 

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Radia Gdańsk Sebastian Kwiatkowski.

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919-1939”. Dowiedz się więcej: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/carboland_-_wystawa_czasowa

Kiedy?

5 listopada 2020

18:00 - 19:30

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia