Ładowanie Wydarzenia

25

sier.

Odbyło się

Laboratorium Pieśni w Muzeum Emigracji w Gdyni

stacjonarne dorośli płatne polski

grafika wystawy czasowej Klimaks z napisem Kameralny koncert Laboratorium Pieśni na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni
Kiedy?

25 sierpnia

20:00 - 22:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Dajcie się ponieść tradycyjnym pieśniom wielogłosowym opowiadającym o głębokiej relacji człowieka i przyrody, które w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie „Klimaks” wykonają na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni wokalistki z Laboratorium Pieśni. 25 sierpnia zapraszamy na niezwykły koncert z widokiem na morze i port, który przeniesie nas do krainy i tradycji naszych przodków.

Laboratorium Pieśni to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni oparte o wielogłos: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów m.in. shruti box, dzwonków, fletu, kalimby, mis, gongu.

Zespół brał udział w projektach cenionych polskich muzyków, m.in. ”Czarna Polana” z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, w nagraniach płytowych i koncertach „Good L.U.C.K” artysty L.U.C, czy w koncercie „Wybraliśmy Wolność” Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Ostatnia płyta Laboratorium Pieśni pt. „Rasti” była nominowana do nagrody Fryderyka 2020, w kategorii „Album roku – Muzyka świata”.

Zapraszamy!

Koncert jest częścią programu towarzyszącego nowej wystawie czasowej „Klimaks”, którą można zwiedzać do końca października 2021 roku. Liczba dostępnych biletów będzie limitowana.


Laboratorium Pieśni

Taras widokowy Muzeum Emigracji w Gdyni

25 sierpnia 2021 godz. 20:00

Sprzedaż biletów w cenie 30 zł od 10 sierpnia jedynie na interticket.pl

Kiedy?

25 sierpnia 2021

20:00 - 22:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia