Ładowanie Wydarzenia

18

marz.

Odbyło się

Klasa robi film – praktyczne aspekty realizacji filmowej jako narzędzia do wspierania rozwoju dzieci

stacjonarne dorośli darmowe polski

Kolorowe zdjęcie. Grupa nauczycieli podczas warsztatów na wystawie stałej muzeum emigracji.
Kiedy?

18 marca

09:00 - 16:00

Bilety

Koszt: Darmowy

Wydarzenie na facebooku
Podziel się
Problemy komunikacyjne w klasie, przemoc, wykluczenie czy obecność nowych uczniów i uczennic, to tylko niektóre wyzwania z jakimi można spotkać się w szkole. Jednym ze sposobów reagowania na codzienne trudności w grupie szkolnej, może okazać się wykorzystanie narzędzi edukacji filmowej.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których wspólnie obejrzymy i szczegółowo omówimy produkcje, które poruszają ważne tematy. Prowadzący podzielą się swoim doświadczeniem diagnozowania głównych problemów wychowawczych w klasie, a następnie omówią jak w oparciu o tę diagnozę rozpocząć pracę nad scenariuszem filmowym, a następnie zrealizować krótką etiudę.

Zapoznamy się także z podstawami działania sprzętu filmowego – kamerami, sprzętem dźwiękowym, oświetleniem. Zobaczymy, jak w praktyczny sposób, wykorzystując naukę poprzez zabawę, można podejść do zagadnienia edukacji filmowej.

Termin: 18.03.2023, 9.00-16.00
Prowadzenie: Dom Filmowy
Miejsce: sala multimedialna
Wstęp: bezpłatny
Obowiązują zapisy: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Dom Filmowy powstał z miłości do kina i marzeń o mądrej i świadomej pracy z młodzieżą. W skład zespołu wchodzą filmowcy, którzy mają również wykształcenie praktykę pedagogiczną, psychologowie i animatorzy kultury. Przez ostatnie 10 lat zorganizowaliśmy tysiące (sic!) godzin zajęć filmowych z młodzieżą, których efektem jest powstanie kilkuset krótkich filmów. Realizujemy projekty lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe. Stale opiekujemy się grupami jurorskimi w ramach Festiwalu Kino w Trampkach oraz Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (EFA Young Audience Award). Chętnie nawiązujemy partnerstwa i stale współpracujemy z instytucjami kultury, szkołami i NGOsami. Misją Domu Filmowego jest towarzyszenie młodym ludziom w odnajdywaniu własnego głosu, by mogli opowiedzieć swoje historie za pomocą filmu i mieć wpływ na pozytywne zmiany w ich życiu, społeczności i świecie. Działając jako organizacja pozarządowa realizujemy kulturalno-edukacyjne projekty, których głównym celem jest wspieranie młodzieży poprzez dawanie im przestrzeni do spotkania i wspólnego tworzenia. Więcej info: https://www.domfilmowy.com/.
Kiedy?

18 marca 2023

09:00 - 16:00

Bilety

Koszt: Darmowy

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia