Ładowanie Wydarzenia

6

sier.

Odbyło się

Koncert z widokiem na świat. Coals

Kiedy?

6 sierpnia

20:00 - 22:00

Podziel się

Koncerty z widokiem na świat to cykl letnich koncertów w industrialnej scenerii, organizowanych od 2015 roku przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W ramach szóstej edycji projektu, 6 sierpnia na tarasie Dworca Morskiego, w malowniczym sąsiedztwie gdyńskiego portu, wystąpi odważnie eksperymentujący z dźwiękami i mieszający różne gatunki muzyczne – zespół Coals, czyli Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Z duetem zagra przyjaciel zespołu gitarzysta i basista Bobkovski.

Termin: 06 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 20:00

Miejsce: taras Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Bilety: 25 zł [link]

W trosce o bezpieczeństwo Uczestników, Artystów, Pracowników i Wolontariuszy Muzeum Emigracji w Gdyni, wydarzenie zorganizowane zostanie zgodnie z aktualnymi wytycznymi MKiDN i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Regulamin koncertu zespołu COALS w związku z rygorem sanitarnym: Pobierz regulamin
Oświadczenie
uczestnika koncertu: Pobierz oświadczenie

 

Na koncercie usłyszymy przede wszystkim utwory z drugiego, długogrającego albumu zespołu docusoap, który ukazał się kilka miesięcy temu nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe (będącej częścią legendarnej [PIAS] Group z Brukseli). Związki polsko-belgijskie zespołu nawiązują bezpośrednio do tematu działalności programowej Muzeum w 2020 roku, której głównym punktem jest przygotowywana na wrzesień wystawa czasowa Carboland, przedstawiająca historię emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i w Belgii w dwudziestoleciu międzywojennym.

Prócz wydarzenia z udziałem publiczności, planowana jest również publikacja pełnego zapisu koncertu w sieci. Działanie to pozwoli na dotarcie do szerokiego grona odbiorców również z grup defaworyzowanych, w tym osób rzadko uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych ze względu na ograniczenia ruchowe, materialne lub wynikające z miejsca zamieszkania. Aby zwiększyć dostępność publikowanych treści, materiał zostanie opatrzony napisami.

Coals to jeden z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych, w skład którego wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus określił ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęty, debiutancki krążek Tamagotchi, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic oraz sesję dla kultowego radia KEXP podczas Iceland Airwaves.


COALS (fot. Jakub Owczarek PHOTO)

Wiosną 2019 Coals wypuścili EP-kę Klan, przy której współpracowali m.in z Piernikowskim i Schafterem. Materiał potwierdza, że Coals to mistrzowie żonglerki konwencjami, w której hip-hop łączy się z abstrakcyjnymi beatami i estetyką lat ’00. Gościnnie wydawnictwo wzbogacili Piernikowski (Syny), Schafter, Bella Ćwir, Dianka i Kubi Producent. Na początku 2020 światło dzienne ujrzał nowy długogrający album zespołu docusoap. Płyta swoją nazwę wzięła od telewizyjnych telenowel dokumentalnych. „Staraliśmy się stworzyć takie utwory, w których pojawia się wiele barw i emocji. Postawiliśmy na rozmaite rozwiązania brzmieniowe” – tłumaczą artyści. Album ukazał się nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe, a promowały go single Sleepwalker i Pearls.

Patroni medialni:

Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Trojmiasto.pl, Magazyn Prestiż

 

 

Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto i wideo) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem Muzeum. [link]

Kiedy?

6 sierpnia 2020

20:00 - 22:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia