Ładowanie Wydarzenia

29

kwie.

Odbyło się

Majówka w Muzeum Emigracji!

stacjonarne dorośli, dzieci, dzieci z dorosłymi polski

Grafika ze zdjęciem wycieczkowca zacumowanego przy Dworcu Morskim. W dolnym prawym rogu widnieje napis Majówka w Muzeum Emigracji.
Kiedy?

29 kwietnia

10:00 - 18:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się
Majówkę w Muzeum Emigracji rozpoczynamy już 29 kwietnia od rekonstrukcji kulinarnej! Razem z restauracją Mondo organizujemy warsztaty wspólnego gotowania według przedwojennych receptur z dietojarskiej książki kulinarnej.
Cekamy na Was przez całą majówkę od 1 do 3 maja! Rodziny z dziećmi zapraszamy do wspólnej zabawy w podchody i poznawania na nowo okolic portu. Wszystkich miłośników wycieczkowców, hulajnóg i rowerów zachęcamy do wycieczek w stronę Muzeum Emigracji.
Na słynnym tarasie widokowym z darmowymi i nowoczesnymi lunetami będziemy podziwiać największy wycieczkowiec, jaki zawita w tym roku do Gdyni. Na miejscu będzie okazja do odkrywania historii emigracji – tym razem ze zniżką! 2 maja z okazji z okazji Dnia Polonii i Polaków wstęp na wystawę stałą tylko za 13 zł.
Polecamy także bezpłatny audiospacer po zabytkowym Dworcu Morskim. Głosem Magdaleny Cieleckiej opowiadamy o wyjątkowym budynku na mapie Gdyni, który w tym roku będzie obchodził 90-te urodziny.

 

WSPÓLNE GOTOWANIE ZBLIŻA LUDZI I KULTURY

Majówkę rozpoczynamy od wspólnego gotowania. 29 kwietnia zapraszamy na rekonstrukcję kulinarną pod hasłem „Dietojarska kuchnia żydowska Fani Lewando”. Będzie to niepowtarzalna okazja do odtworzenia przedwojennych receptur z prekursorskiej książki kulinarnej, Vegetarisch-Dietscher Kochbuch. Warsztaty kulinarne we wnętrzach restauracji Mondo poprowadzi Sabina Francuz, która zadba o precyzje i jakość odtwarzania dań.

Warto wiedzieć, że moda na zdrowe odżywianie rozpoczęła się już dawno temu! Teraz jest okazja do przyrządzenia dań o wieloletniej tradycji z nowatorskim podejściem. Wypróbujemy przepisy stworzone i odtwarzane z pasją do gotowania dwóch niezwykłych kobiet!

Wspólnie ugotujemy:
• Szabatową chałkę,
• Chanukowe ukraińskie latkes,
• Domowy majonez,
• Witaminową sałatkę,
• Kwas chlebowy z odzyskanych kawałków pieczywa.

RODZINNE PRZYGODY Z WIDOKIEM NA PORT

Lubicie podchody? Zapraszamy na bezpłatną majówkową grę miejską „Na tropie zabawy” dla rodzin z dziećmi. Wystarczy odebrać wydrukowaną kartę do gry w kasie muzealnej. Będzie to świetna okazja do zwiedzania portowej przestrzeni, Muzeum Emigracji oraz budynku Dworca Morskiego. Miłej zabawy!

WYCIECZKOWCE I ULGOWE BILETY DO MUZEUM

Wszystkich miłośników wycieczkowców zapraszamy na zwiedzanie wystawy stałej Muzeum Emigracji w cenie biletu ulgowego! W święto Dnia Polonii i Polaków, które obchodzimy 2 maja, po wizycie na tarasie widokowym z darmowymi lunetami trzeba wybrać się na wspólne zwiedzanie! Tego dnia będziemy podziwiać największy wycieczkowiec, jaki zawita w tym roku do Gdyni – MSC FANTASIA (o długości ponad 330 metrów). A czy wiecie, jak statki pasażerskie tzw. transatlantyki wyglądały dawniej? Niech wizyta w porcie będzie okazją do odkrywania pasjonujących historii! Kiedyś emigracja Polaków była koniecznością – teraz stała się wyborem. Na wystawie Muzeum Emigracji zobaczycie ciekawe wątki życia codziennego, pokazane na w nowoczesny i multimedialny sposób.

PREMIERA PODCASTU O EMIGRACJI

2 maja z okazji święta Polonii zostanie wyemitowany premierowy odcinek podcastu od „Niepodległa”, w którym dr Rafał Raczyński z Muzeum Emigracji przybliży aspekty współczesnych badań nad polską emigracją. Rozmowę przeprowadzi publicystka i dziennikarka Justyna Dżbik-Kluge. Wywiad będzie się składać z części historycznej oraz części kulturowej, odnosząca się do życia za granicą, odczuć i powrotów do kraju.

GDYNIA NA ROWERY!

We współpracy z Gdynia Sport przesiadamy się z czterech kółek na dwa! Jesteśmy partnerem akcji „Rowerowy Maj” – największej kampanii w Polsce promującej zdrowy tryb życia przez promowanie wśród dzieci i pracowników szkolnych przejazdów do szkoły rowerem, hulajnogą, rolkami itp. Muzeum Emigracji jest jednym ze sponsorów nagród dla zwycięskiej klasy. Zachęcamy do wypróbowania tras rowerowych do portu, szlakiem historycznych okolic dworca.

FOTO DAY – podziel się zdjęciami social mediach oznaczając @muzeumemigracji

W trakcie majówki zachęcamy do fotografowania Dworca Morskiego, wystawy Muzeum Emigracji, i wycieczkowców w basenie portowym. Najpiękniejsze kadry będziemy udostępniać i komentować na Instagramie i Facebooku. Odkrywanie modernistycznych wnętrz zabytkowego Dworca Morskiego ułatwi bezpłatny audiospacer. Wystarczy wsłuchać się w ciepły głos przewodniczki i aktorki Magdaleny Cieleckiej, aby poznać mało znane fakty o tym historycznym miejscu. Odtwarzanie wymaga połączenia z Internetem, ale budynku Dworca Morskiego można skorzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi. Sprawdź na: https://polska1.pl/audiospacer/.

Tagi:
Kiedy?

29 kwietnia 2023

10:00 - 18:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia