Ładowanie Wydarzenia

24

paź.

Odbyło się

Muzeum. Udostępnij! | seminarium

Kiedy?

24 października

08:00 - 16:00

Podziel się

24 października | 11.00–18.00

Miejsce: Muzeum | sala multimedialna

Seminarium podsumowujące projekt skierowany był do kadry oraz podopiecznych i ich rodzin ze świetlic socjoterapeutycznych. Jego celem był rozwój kompetencji medialnych oraz umiejętności społecznych dzieci i młodzieży. Podczas seminarium podzielimy się dobrymi praktykami wypracowanymi w ramach projektu, odbędą się warsztaty medialne, networkingowe oraz dotyczące poszerzania grupy docelowej przez instytucje kultury.

 

Dwuletni projekt „Muzeum. Udostępnij!” stanowi twórczą adaptację sprawdzonego szwedzkiego programu edukacji muzealnej „Mini-Przewodnicy”. Skierowany jest do kadry oraz podopiecznych i ich rodzin z sześciu gdyńskich świetlic socjoterapeutycznych. Jego celem jest rozwój kompetencji medialnych i informacyjnych oraz umiejętności społecznych dzieci i młodzieży, a także integracja społeczności lokalnej.

Dzięki projektowi młodzi uczestnicy nie tylko zdobywają wiedzę historyczną, ale i wzmacniają pewność siebie, uczą się wyszukiwać i selekcjonować informacje oraz poznają techniki prezentacji, także wykorzystujące nowe technologie. Muzeum zaś dociera do zróżnicowanej grupy nowych odbiorców.

W ramach realizacji projektu w okresie od marca 2015 do listopada 2016 zaplanowano m.in. takie działania jak: wizyty studyjne, szkolenia dla kadry świetlic, warsztaty medialne i historyczne dla dzieci i młodzieży, wydarzenia rodzinne czy seminarium dla instytucji kultury z udziałem polskich i szwedzkich ekspertów.

Projekt „Muzeum. Udostępnij!” otrzymał wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja medialna i informacyjna”. Realizowany jest w partnerstwie z Marinmuseum w Karlskronie, Stena Line i czterema gdyńskimi organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Społecznej Edukacji NON STOP, Stowarzyszeniem „Perspektywa”, Fundacją Zmian Społecznych „Kreatywni” i Stowarzyszeniem Rozwoju Zawodowego i Osobistego „Zielona Myśl”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy:

Kiedy?

24 października 2016

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia