Ładowanie Wydarzenia

27

maj.

Odbyło się

Oprowadzania po wystawie i Dworcu Morskim w ramach Open House Gdynia

stacjonarne dorośli, dzieci z dorosłymi darmowe polski

Kolorowa ilustracja. Na środku wielki budynek, na który wspina się goryl, sięgający banana. Obok napis: Open House Gdynia 26-28.05.2023. Na dole wielki napis Bananas w kształcie banana.
Kiedy?

27 maja

10:00 - 15:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się
Open House Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni zapraszają na specjalną edycję oprowadzań po wystawie i Dworcu Morskim!

W Dworcu Morskim wszystko się zaczęło: marzenie o podróżach, powroty z dalekich krajów, dramatyczne historie wysiedleń i wzruszające powroty.

Dworzec Morski to także początek wielu gdyńskich legend miejskich. Na transatlantykach trafiały do Gdyni jej nowi mieszkańcy na gapę – luksusowi pupile gdyńskiej klasy średniej i wyższej. Egzotyczne zwierzątka wyrastały, robiły się samodzielne i czasem niebezpieczne, ale to już zupełnie inna historia.

Zapraszamy Was do zwiedzania Dworca Morskiego, gdzie dziś mieści się Muzeum Emigracji. Oprowadzanie poprowadzi dr Łukasz Podlaszewski – specjalista od wystawy stałej oraz wolontariusze – przewodnicy. Po raz pierwszy podczas festiwalu pracownicy muzeum zabiorą Was na spacer po budynku, podczas którego podzielą się z Wami informacjami na temat jego architektury i ciekawymi historiami.

Więcej informacji i zapisy na oprowadzania na stronie organizatora.

Kiedy?

27 maja 2023

10:00 - 15:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia