Ładowanie Wydarzenia

26

czer.

Odbyło się

Oprowadzanie autorskie po wystawie „Klimaks” z Katarzyną i Marianne Wąsowskimi

stacjonarnestationary dorośliadults darmowefree polski i innePolish and others

Zdjęcie przedstawia dwie młode kobiety - autorki projektu fotograficznego "Czekając na Śnieg", pozujące w kostiumach inspirowanych tradycyjnymi strojami polskimi na tle roślinności tropikalnej.
Kiedy?

26 czerwca

14:00 - 16:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

W sobotę 26.06 od godz. 14:00 oprowadzać po wystawie „Klimaks” będą Katarzyna i Marianne Wąsowskie – autorki projektu fotograficznego „Czekając na Śnieg”, na który składają się autorskie zdjęcia, ale również archiwalne dokumenty i rodzinne albumy pochodzących z Argentyny i Brazylii potomków polskich emigrantów. O prezentacji Fundacji Biodiversitatis opowie Monika Górka, koordynatorka i współautorka tekstów w tej części wystawy.

Liczba miejsc ograniczona dlatego prosimy o rejestrację: ZAPISZ SIĘ TUTAJ

 

Katarzyna Wąsowska (urodzona w Gdańsku, 1990) ukończyła fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu „Ostrøv” w Poznaniu. Jej praktyka artystyczna lawiruje pomiędzy subiektywną, nierzeczywistą fotografią kreacyjną a dokumentalną. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.

 

Marianne Wasowska (urodzona w Paryżu, 1988), fotografka, artystka wizualna i antropolożka. W 2014 roku ukończył studia na ENSP w Arles. Pracowała dla gazet jako fotografka i fotoedytorka („Le Monde”, „Libération”). Jest członkinią Hans Lucas Studio. W latach 2016-2017 była rezydentką w Casa Velazquez (Hiszpania). W 2018 roku była jedną z nagradzanych artystek/-ów BilbaoArte Foundation (Hiszpania). Pracuje nad długoterminowymi projektami dokumentalnymi, w których wykorzystuje swoje antropologiczne wykształcenie jako metodę kwestionowania autorstwa i powiązań między reprezentacją, władzą i tożsamością. Tworzy także obrazy mentalne, opierające się na instalacjach fotograficznych widzianych w ciemności. Obecnie mieszka w Meksyku.

 

Stroje widoczne na zdjęciu zostały udostępnione przez Colectividad Polaca de Oberá Misiones.

 

Więcej informacji:
https://polska1.pl/klimaks-wystawa-czasowa/
facebook.com/muzeumemigracjigdynia

Tagi:
Kiedy?

26 czerwca 2021

14:00 - 16:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia