Ładowanie Wydarzenia

3

grud.

Odbyło się

Poznajmy się! Finał projektu Muzeum Bez Wyjątku

Kiedy?

3 grudnia

08:00 - 16:00

Podziel się

Teatr, muzyka, modeling – m.in. tym zajmowali się uczestnicy tegorocznego projektu „Muzeum Bez Wyjątku”. W niedzielę, 3 grudnia, zaprezentują efekty swojej pracy. W programie przewidziane są także rodzinne warsztaty kreatywne oraz otwarte warsztaty modelingowe.

Program wydarzenia został przygotowany przez uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Gdyni pod opieką Barbary Milewskiej, we współpracy z zaproszonymi gośćmi.

Wierzymy, że nowoczesna instytucja kultury to miejsce otwarte dla wszystkich – mówi Anna Posłuszna, koordynatorka projektu. – Zależały nam na tym aby nie tylko umożliwiać osobom z niepełnosprawnościami komfortowe zwiedzanie wystawy, ale i regularnie włączać ich w życie kulturalne placówki.

To już trzecia edycja projektu „Muzeum Bez Wyjątku” prowadzonego przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Jest on skierowany do osób z niepełnosprawnością wzroku, osób niesłyszących, głuchoniewidomych, a także z niepełnosprawnością intelektualną. W jego ramach odbywają się prelekcje, warsztaty czy oprowadzania po wystawie stałej dostosowane do potrzeb uczestników projektu. Wszystkie wydarzenia w jego ramach są bezpłatne, z oferty przygotowanej przez muzeum można korzystać grupowo lub indywidualnie.

Szczegółowy program wydarzenia:

12.00 – 16.00 – strefa plastyczna dla dzieci (prowadzanie: grupa ByćMorze)

12.00 – działanie teatralne pt. „Powrót do Gdyni” | Przestrzeń Dworca Morskiego

Opieka artystyczna: Teatr Biuro Rzeczy Osobistych

12.45 – działanie wokalne | Przestrzeń Magazynu Tranzytowego

Opieka artystyczna: Izabela „Islet” Laskowska, współprowadzenie: Adrian Zasada

13.30 – bezpłatne oprowadzanie po wystawie (czas trwania – ok. 1,5 h)

13.30 – otwarte warsztaty modelingoweprowadzenie: finalistka konkursu Miss Polonia 2017, Anna Orlińska

15.00 – pokaz mody, przestrzeń Dworca Morskiego

(przygotowanie i choreografia: Anna Orlińska, kostiumy: Beata Mielewczyk i Irina Panicheva, wizaż: uczniowie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 w Gdyni, fotografia: InvestStudio)

15.45 – bezpłatne oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją (czas trwania – ok. 1,5 h)

W ramach wydarzenia odbędzie się również wystawa fotografii uczestników projektu.

„Muzeum Bez Wyjątku 2017″ dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”. Partnerami projektu są Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Centrum Integracja oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Gdyni.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Szczególne podziękowania należą się uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 oraz p. Beacie Mielewczyk i p. Irinie Panichevej.

Kiedy?

3 grudnia 2017

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia