Ładowanie Wydarzenia

6

list.

Odbyło się

Rodzinne warsztaty „Świat w ruchu” jesienią

stacjonarne dzieci z dorosłymi płatne polski

kolorowa ilustracja przedstawiająca dziewczynkę, psa i chłopca. Pomiędzy nimi dwa kolorowe komiksowe dymki. W pierwszym dymku napis: Świat w ruchu, rodzinne warsztaty na wystawie “Przeprowadzki”. W drugim dymku napis: Wybrane niedziele, godz. 11.00, zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.
Kiedy?

6 listopada

11:00 - 13:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Z okazji przedłużenia wystawy czasowej „Przeprowadzki” proponujemy kolejną edycję warsztatów „Świat w ruchu”. Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na świetną rodzinną  zabawę w wybrane niedziele o godz. 11.00.

Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów – Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa? Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.
Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek.
Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko.

6.11 | Ziemniak, czyli historia o zapuszczaniu korzeni
Wiecie, że ziemniaki są również migrantami? Skąd zatem pochodzą? Co to znaczy zapuścić korzenie? Na te i inne ziemniaczane pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.

20.11 | Co kryje kredens babci Christiny?
Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!

4.12 | Lecimy w kosmos!
3, 2, 1 start! Kierunek – Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw… zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny!

18.12 | Wędrowna czytelnia
Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Zapraszamy do zapisów!

Terminarz cyklu


Kiedy?

6 listopada 2022

11:00 - 13:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia