Ładowanie Wydarzenia

4

czer.

Za 2 dni

Rodzinne warsztaty weekendowe: Frania, Bronek i codzienne wyzwania

stacjonarne dzieci z dorosłymi płatne polski, polski i inne

Ilustracja przedstawia dwójkę dzieci. Chłopiec siedzi przy komputerze, dziewczynka trzyma latarkę. Dzieci wyglądają na przejęte. Na górze tytuł “Frania, Bronek i codzienne wyzwania”.
Kiedy?

4 czerwca

11:00 - 12:30

Bilety

Koszt: 10zł – 15zł

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Czy znacie już Franię, Bronka i ich przyjaciółkę Liudmyłę? Pomysłowe rodzeństwo zawitało do naszego muzeum już dwa razy, a teraz powraca w kolejnej edycji weekendowych warsztatów dla rodzin, podczas których nasi bohaterowie zmierzą się z codziennymi wyzwaniami, jak na przykład wizytą u lekarza czy domowymi obowiązkami.⁠

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat. 🙂

Terminy i tematy warsztatów:

26.03 Ojej, jak ciemno!

Frania i Bronek to dzielne rodzeństwo, ale są rzeczy, których czasem się boją – nawet kiedy wydaje się, że nie ma ku temu żadnych powodów! Podczas warsztatów porozmawiamy o strachach, małych i dużych, oraz o tym jak stracha oswoić. Może okaże się, że w ciemnej piwnicy mieszkają jedynie życzliwe pająki?

02.04 Gdzie się wszyscy podziali?
Nasi bohaterowie gubią się w dużym mieście! Jak mogło dojść do takiej sytuacji? I jak teraz znaleźć resztę wycieczki? W tym tygodniu porozmawiamy o kryzysowych sytuacjach i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Grunt to być przygotowanym.

16.04 Strażnicy Internetu
Koleżanka Frani i Bronka otrzymuje w Internecie nieprzyjemne komentarze. Wielu z nas może mieć takie doświadczenia korzystając z portali społecznościowych. W tym tygodniu powiemy sobie jak zachować ostrożność w sieci i jak reagować na hejt.

21.05 Sami w domu
Nagły wypadek! Rodzice mają pilne sprawy do załatwienia, a Frania i Bronek zostali sami w domu na parę godzin. W tym tygodniu porozmawiamy o domowych obowiązkach, o tym jak pomóc rodzicom, a może nawet o tym jak przygotować pyszną tortillę.

04.06 Zamknięte do odwołania
Awaria w szkole oznacza, że wracamy do nauczania zdalnego na najbliższe kilka tygodni… Nikomu z rodziny nie jest to na rękę! W tym tygodniu pomyślimy nad nieoczywistymi rozwiązaniami dla niecodziennych sytuacji i przypomnimy dzieciom, że ich głos też ma znaczenie.

18.06 Wielokulturowość to nie nowość
Podczas wycieczki do Muzeum Emigracji nasi bohaterowie spotykają osoby z różnych krajów, które obecnie mieszkają w Polsce. W tym tygodniu porozmawiamy o tym, jak ciekawe może być poznawanie osób z innych krajów… oraz smakołyków z różnych stron świata!

Warsztaty odbywać się będą w wybrane niedziele na terenie Muzeum.
Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.
Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek.
Koszt: 15 zł, 10 zł kolejne dziecko.

Terminarz cyklu


Kiedy?

4 czerwca 2023

11:00 - 12:30

Bilety

Koszt: 10zł – 15zł

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia