Ładowanie Wydarzenia

28

list.

Odbyło się

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim | Polska widziana z daleka.

Kiedy?

28 listopada

08:00 - 16:00

Podziel się

Polska widziana z daleka.

Gość spotkania: Łukasz Orbitowski | 28 listopada | 16.00 | Gdynia, ul. Polska 1
Prowadzenie: Dagny Kurdwanowska

Łukasz Orbitowski – autor powieści Inna dusza i Szczęśliwa ziemia, nominowany do Nike i Paszportów Polityki. Otrzymał stypendia „Młodej Polski” i Ministerstwa Kultury. Wieczny wędrowiec, przez przyjaciół zwany Potworem.

Łukasz Orbitowski swoja pisarską drogę rozpoczął od literatury fantastycznej i horroru, powoli wkraczając do jej głównego nurtu. W swoje powieści wplata bolesne tematy polskie, m.in. pytanie o zasadność Powstania Warszawskiego. W swojej powieści Widma pisał o alternatywnej wersji historii – w której Powstanie nie wybuchło. Jak życie w Kopenhadze wpłynęło na jego sposób widzenia Polski? jak ocenia z dystansu dzielące Polaków debaty i problemy? Czy emigracja daje artyście nową, szerszą perspektywę, stając się dla niego inspiracją? Czy jako emigrant jest skazany na to, aby pytać o Polskę?

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

„Literatura bez granic” to projekt poświęcony współczesnej polskiej literaturze powstałej poza Polską. Przez całą jesień Muzeum Emigracji zaprasza na spotkania z autorkami i autorami należącymi do najciekawszych głosów rodzimej prozy. W Gdyni pojawią się Manuela Gretkowska (3 października), Grażyna Plebanek (7 listopada), Łukasz Orbitowski (28 listopada) i Wioletta Grzegorzewska (12 grudnia). Przed każdym spotkaniem Muzeum zaprosi do wybranych filii gdyńskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej na czytanie tekstów zaproszonych gości w aktorskich interpretacjach.

Więcej informacji o projekcie i program wydarzeń: www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/literatura_bez_granic

Kiedy?

28 listopada 2015

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia