Ładowanie Wydarzenia

19

lipi.

Odbyło się

Świat w ruchu. Wakacyjne warsztaty na wystawie “Przeprowadzki”

stacjonarne dzieci, dzieci z dorosłymi płatne polski i inne

kolorowa ilustracja przedstawiająca dziewczynkę, psa i chłopca. Pomiędzy nimi dwa kolorowe komiksowe dymki. W pierwszym dymku napis: Świat w ruchu, rodzinne warsztaty na wystawie “Przeprowadzki”. W drugim dymku napis: Wybrane niedziele, godz. 11.00, zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.
Kiedy?

19 lipca

12:00 - 14:00

Bilety

Koszt: 10zł

Podziel się

Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na rodzinne warsztaty w i świetną zabawę w każdy wakacyjny wtorek od godz.12.00.

Widzieliście już naszą familijną wystawę Przeprowadzki? Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów – Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa?

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek. Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko.

5.07 Wielkie pakowanie z Frankiem i Oleną

Klocki lego, stara piłka, planszówka pożyczona od kolegi… Co jeszcze kryje walizka Franka? Dlaczego mali i duzi ludzie pakują swoje rzeczy do kartonów? Jak wyglądały przeprowadzki kiedyś? Wpadnijcie na wspólną zabawę pełną walizek i plecaków.

12.07 | Każdy ma swojego stracha

Zapraszamy do podróży w głąb… wielkiego potwora! Podczas zajęć porozmawiamy o strachach, dowiemy się czego bał się główny bohater wystawy- Franek. Być może okaże się, że nie taki potwór straszny?

19.07 Ziemniak, czyli historia o zapuszczaniu korzeni

Wiecie, że ziemniaki są również migrantami? Skąd zatem pochodzą? Co to znaczy zapuścić korzenie? Na te i inne ziemniaczane pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.

26.07 Ukraińska wyszywka i polska wycinanka

Zabieramy was do wzorzystej krainy! Pochłoną nas kwiatki, kropki, paski i inne ornamenty. Dowiemy się jak nazywają się tradycyjne polskie i ukraińskie zdobienia oraz sami postaramy się stworzyć unikalną wycinankę.

2.08 Co kryje kredens babci Christiny?

Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!

9.08 Wszystko jest w ciągłym ruchu!

Co łączy planety, zwierzęta, ludzi, a nawet warzywa i owoce? Wszyscy są w ciągłym ruchu! Podczas warsztatów poznamy odległe kraje, z których migruje do Polski jedzenie. Sprawdzimy również jak to możliwe, że kaktusy rosną w Polsce!

16.08 Lecimy w kosmos!

3, 2, 1 start! Kierunek – Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw… zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny.

23.08 Ilustracje na wakacje

Wystawa “Przeprowadzki” pełna jest kolorowych obrazów i kształtów. Wykorzystajmy je do stworzenia własnych, niepowtarzalnych dzienników podróży.

30.08 Wędrowna czytelnia

Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Terminarz cyklu


Kiedy?

19 lipca 2022

12:00 - 14:00

Bilety

Koszt: 10zł

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia