Ładowanie Wydarzenia

20

czer.

Odbyło się

Światowy Dzień Uchodźcy – dołącz do spotkania online o stereotypach i wyzwaniach dotyczących migracji

stacjonarnestationary dorośliadults darmowefree polski i innePolish and others

Czarno-białe zdjęcie ze zbiorów Muzeum Emigracji. Przedstawia grupę uchodzców w historycznych strojach
Kiedy?

20 czerwca

19:30 - 21:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

20 czerwca upamiętniamy odwagę i siłę uchodźców na całym świecie obchodząc Światowy Dzień Uchodźcy #WorldRefugeeDay. Z tej okazji Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie online o stereotypach i wyzwaniach związanych z migracjami. Włącz się do dyskusji i zaproponuj pytanie wypełniając formularz: https://forms.gle/Bqp8D5c1HzPJQFcYA

Razem z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o historycznych migracjach i uchodźctwie w kontekście konfliktu w Ukrainie i sytuacji na granicy polsko – białoruskiej. A wszystko to w celu lepszego zrozumienia potrzeb uchodźców. Udział w spotkaniu wezmą:

  • Karol Wilczyński – edukator, publicysta, strateg komunikacji i reporter. Współtwórca @Salam Lab, organizacji działającej na rzecz budowania równego społeczeństwa obywatelskiego oraz szukania rozwiązań systemowych w zakresie polityki edukacyjnej, społecznej i migracyjnej. Zajmuje się strategiami komunikacyjnymi kampanii społecznych i fundraisingowych we współpracy z licznymi NGOsami i organizacjami. Prowadzi szkolenia z mediów oraz mediów społecznościowych. Napisał doktorat na temat filozofii arabskiej i mostów między kulturą grecką i arabską w średniowieczu w ramach Akademii Artes Liberales. Ukończył międzywydziałowe studia humanistyczne ze specjalnością pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykłada migracje oraz islamofobię na UJ oraz uczy etyki i edukacji globalnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji globalnej oraz na temat islamu i procesów migracyjnych. Twórca projektu edukacyjnego „Empatia i wielokulturowość”.
  • dr hab. Maciej Duszczyk, prof. ucz. – Prorektor ds. Naukowych Uniwersytetu Warszawskiego (2016-2020), członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Migracjami UW. W latach 2014-2016 członek Komitetu Polityki Naukowej (przewodniczący październik 2015-marzec 2016). W latach 2003-2007 – Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz Społecznych i Ekonomicznych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. W latach 2008-2011 członek zespołu doradców strategicznych Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. W latach 2012-2014 kierujący pracami merytorycznymi zespołu ds. wypracowania polskiej polityki migracyjnej w Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2014-2015 profesor wizytujący na uniwersytetach Marcina Lutra w Halle-Wittenberg oraz Friedricha Schillera w Jenie.
  • Rozmowę poprowadzi Kaja Puto – dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyka Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Jak freelancerka współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi. Związana z Krytyka Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ot The Network for Reporting on Eastern Europe.
    Spotkanie online będzie transmitowane na Facebooku @Muzeum Emigracji w Gdyni.
    Tłumaczenie na polski język migowy zapewni @Fundacja Katarynka.
Kiedy?

20 czerwca 2022

19:30 - 21:00

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia