Ładowanie Wydarzenia

8

grud.

Odbyło się

Warsztaty genealogiczne „Łączymy historie” – dla początkujacych

Kiedy?

8 grudnia

08:00 - 16:00

Podziel się

Tworzysz drzewo genealogiczne swojej rodziny? A może masz wśród krewnych emigrantów? Szukasz źródeł, dzięki którym lepiej poznasz ich losy? Te warsztaty są dla Ciebie! Drugie zajęcia „Łączymy historie” odbędą się 8 grudnia o godz. 17.30 w czytelni Muzeum Emigracji. Poprowadzi je pasjonat genealogii, Dominik Pactwa, który dotarł do przodka urodzonego w 1752 roku! Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Poszukiwania genealogiczne mogą okazać się emocjonującą przygodą! Skany list pasażerów wypływających z europejskich portów, dokumenty związane z ubieganiem się o obywatelstwo, spisy ludności, metryki, archiwa państwowe i kościelne skrywają informacje o naszych przodkach. Zajęcia zatytułowane „Łączymy historie”, w dwóch blokach – dla początkujących i średniozaawansowanych – pomogą w dotarciu do tych cennych zasobów oraz nauczą jak z nich korzystać.

W każdy drugi wtorek miesiąca Muzeum Emigracji zaprasza na warsztaty dla początkujących genealogów. Wystarczy uczestniczyć w jednych, by na każdym etapie móc dołączyć do grupy średniozaawansowanej. Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak rozpocząć poszukiwania swoich przodków, zostaną zaznajomieni z metodologią prowadzenia badań oraz poznają podstawowe bazy danych dostępne w internecie. Mile widziane będą rodzinne, międzypokoleniowe tandemy. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przygotowania podstawowych informacji o najstarszych znanych członkach rodziny, takich, jak imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, a w przypadku emigrantów – przybliżony rok i kierunek wyjazdu.

Terminy zajęć dla początkujących do wyboru: 10 listopada, 8 grudnia, 12 stycznia, 9 lutego i 8 marca.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą we wtorki w godzinach 17.30 – 19.30 w czytelni Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i datę wybranych zajęć.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z genealogią przed zapisaniem się na warsztaty dla średniozaawansowanych prosimy najpierw o uczestnictwo w jednych zajęciach dla początkujących.

Koncepcja i prowadzenie: Dominik Pactwa – trener umiejętności miękkich, pasjonat genealogii. Poszukiwaniem przodków zajął się w 2000 roku i od tego czasu systematycznie prowadzi swoje prace. Dotarł do praprzodka urodzonego w 1752 roku. Odnalazł licznych krewnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Doprowadził do spotkania rodzin, które przed laty na skutek emigracji oraz migracji wewnętrznych utraciły ze sobą kontakt.

Kiedy?

8 grudnia 2015

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia