Ładowanie Wydarzenia

19

list.

Odbyło się

Warsztaty genealogiczne online

online dorośli darmowe polski

Kiedy?

19 listopada

18:00 - 19:30

Podziel się

Webinary mają na celu przede wszystkim uświadomić uczestnikom jak ważna jest rodzinna historia – jej poznanie i zachowanie. W ich trakcie odkrywać będą własne korzenie – opowiemy o genealogii w teorii i praktyce. Przedstawimy krok po kroku jak wygląda proces odkrywania własnych korzeni, zaprezentujemy przydatne bazy, portale i programy. Szczególną uwagę zwrócimy na historię emigracji – postaramy się odpowiedzieć na pytanie gdzie i jakiej dokumentacji szukać odnośnie naszych przodków, którzy opuścili Polskę. Warsztaty pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę na temat pracy genealoga, wyzwań związanych z rozbudowywaniem drzewa genealogicznego oraz zasad prowadzenia poszukiwań przodków.
Spotkania poprowadzą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce – historycy, archiwiści, a przede wszystkim – genealodzy.

Warsztaty będą odbywały się na platformie ClickMeeting, prosimy o rejestrację pod podanymi linkami.

5.11.2021 – 18:00-19:30
1. Wstęp do genealogii – archiwum rodzinne, porządkowanie informacji.

Prowadzący: Karolina Szlęzak
Jak zacząć?… Podczas zajęć wprowadzających omówimy źródła do genealogii, do których należy sięgnąć na początku – archiwum domowe, relacje rodzinne, pamiątki, zdjęcia, płyty nagrobne. Poinstruujemy jak uporządkować dokumenty i rodzinne informacje, przedstawimy programy i portale, w których możemy zacząć tworzyć drzewo genealogiczne.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/wstep-do-genealogii-archiwum-rodzinne-porzadkowanie-informacji/

 

12.11.2021 – 18:00-19:30
2. Znajdź przodka po… miejscu!

Prowadzący: Michał Gierszon
Podczas tego spotkania powiemy o tym jak ważna jest znajomość miejsca pochodzenia przodków i jego przynależności administracyjnej i gdzie to sprawdzić. Przejdziemy przez bazy internetowe i portale, które przechowują i udostępniają dokumentację online biorąc pod uwagę miejscowość związaną z naszymi przodkami. Opowiemy też o dokumentacji dostępnej offline.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/znajdz-przodka-po-miejscu-/

 

19.11.2021 – 18:00-19:30
3. Znajdź przodka po… nazwisku!
Prowadzący: Przemysław Lisowski
W trakcie tych zajęć przejdziemy przez te genealogiczne bazy internetowe, które pozwalają nam wyszukiwać przodka po nazwisku. Opowiemy o tym, czym jest indeksacja akt metrykalnych i dlaczego jest tak bardzo ważna, a także jak wiele informacji możemy uzyskać ze zindeksowanej dokumentacji.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/znajdz-przodka-po-nazwisku-/

 

26.11.2021 – 18:00-19:30
4. Polskie emigracje – jak szukać przodków za granicą?
Prowadzący: Kinga Urbańska
Webinar ten poświęcony będzie XIX i XX wiecznej emigracji – opowiemy o tym, dlaczego nasi przodkowie emigrowali, jakie były jej najczęstsze kierunki i przede wszystkim – jak to sprawdzić. Zaprezentujemy różne rodzaje dokumentacji emigracyjnej, wskażemy portale internetowe i instytucje, które pomogą nam uzyskać informacje o losie naszych przodków za granicą.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/polskie-emigracje-jak-szukac-przodkow-za-granica-/

 

3.12.2021 – 18:00-19:30
5. Wojenne ścieżki przodków.

Prowadzący: Przemysław Lisowski
Wielu z nas wie o tym, że nasi przodkowie służyli w wojsku, ale nie wiemy, od czego zacząć w kwestii odtwarzania tej części rodzinnej historii. Na tych zajęciach wskażemy, gdzie postawić pierwszy krok w odnalezieniu dokumentacji wojskowej, jakie rodzaje dokumentów można uzyskać na temat służby wojskowej członka naszej rodziny, a także sprawdzimy, które informacje znajdziemy w Internecie, a po które trzeba wyruszyć do archiwum.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/wojenne-sciezki-przodkow/

 

10.12.2021 – 18:00-19:30
6. Co DNA mówi o Twoich przodkach?
Prowadzący: Adrian Jarosz
Wykład ten poświęcony będzie temu, jak DNA można wykorzystać w badaniach genealogicznych, jakie informacje znajdują się w naszym kodzie genetycznym, a w związku z tym – czego możemy dowiedzieć się o naszych przodkach. Podpowiemy także gdzie i jak zrealizować takie badania.

Rejestracja: https://tkwp.clickmeeting.com/co-dna-mowi-twoich-przodkach/

 

Terminarz cyklu


Kiedy?

19 listopada 2021

18:00 - 19:30

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia