
23
paź.
Odbyło się
Weekend z „Klimaksem” – oprowadzania kuratorskie i autorskie po wystawie
stacjonarne dorośli darmowe polski i inne

Od czerwca prezentujemy Wam wystawę „Klimaks”, która w niezwykły sposób opowiada o fali emigracji Polaków do Ameryki Południowej z przełomu XIX i w XX wieku, eksplorując obszary relacji człowieka i jego środowiska naturalnego, aż do współczesnych zagadnień związanych z ekologią. Do stworzenia tego projektu zaprosiliśmy artystów i naukowców, dzięki czemu powstała unikatowa forma narracji opowiedziana na wiele głosów. W weekend 23 i 24 października zapraszamy na specjalne oprowadzenia z kuratorem i osobami zaangażowanymi w powstanie wystawy.
23.10. (sobota), godz. 13:00
Oprowadzanie kuratorsko-autorskie z Maksymilianem Bochenkiem – kuratorem wystawy „Klimaks” i z Katarzyną Wąsowską – współautorką projektu fotograficznego pt. „Czekając na Śnieg”. Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego.
ZAPISY ZAKOŃCZONE
24.10. (niedziela) godz. 11:00
Oprowadzanie autorsko-botaniczne z Katarzyną Wąsowską – współautorką projektu fotograficznego pt. „Czekając na Śnieg” i Przemkiem Baranowem – botanikiem i konsultantem merytorycznym wystawy „Klimaks”. Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego.
ZAPISY ZAKOŃCZONE
24.10. (niedziela) godz. 13:00 [READ IN ENGLISH]
Oprowadzanie autorskie w języku angielskim z Katarzyną Wąsowską – współautorką projektu fotograficznego pt. „Czekając na Śnieg”. Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego.
Obowiązują zapisy – kliknij TUTAJ
***
Katarzyna Wąsowska – artystka, fotografka. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu „Ostrøv” w Poznaniu.. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.
Maksymilian Bochenek – krytyk i kurator sztuki, w Muzeum Emigracji odpowiada za linię programową i realizację wydarzeń kulturalnych. Autor wystaw: „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919 – 1939”, wystaw prezentowanych na Open’er Festiwal 2018 i 2019, „Do jutra! Międzynarodowy Festival Sztuk Wizualnych Alternativa 2013”, „Shoenberg!” w IS Wyspa w Gdańsku, „Re- Designing the East” w VKW w Stuttgarcie, „Nauczyciele – Sokrates u Duchampa” w IS Wyspa w Gdańsku. Publikował m.in. w „SZUMIE”, „Obiegu”, „Visual Communication”, „Springerin”.
dr Przemysław Baranow – konsultant merytoryczny przy wystawie czasowej „Klimaks”. Od 2011 roku pracuje jako adiunkt w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autor ponad czterdziestu artykułów, monografii i wystąpień konferencyjnych poświęconych taksonomii i różnorodności biologicznej storczykowatych. Uczestnik czterech wypraw badawczych w rejony tropikalne Afryki i Ameryki Południowej.
***
Spotkanie organizowane jest w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej „Klimaks” otwartej do 31 października. Dowiedz się więcej: https://polska1.pl/klimaks-wystawa-czasowa/
***
Informujemy, że wydarzenie będzie rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych Organizatora. Udział w wydarzeniu równoznaczny jest z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do Organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.
Kiedy?
23 października 2021
13:00 - 14:00
Gdzie?
Muzeum Emigracji
Wydarzenie na facebooku