Ładowanie Wydarzenia

15

maj.

Odbyło się

Wystawa na warsztat! Rodzinne warsztaty weekendowe

stacjonarne dzieci z dorosłymi płatne polski

Grafika dekoracyjna. Na pierwszym planie dwóch narysowanych chłopców w żółtych kaskach robotniczych na głowach. Jeden z nich jest ubrany w żółtą bluzę i granatowe spodnie. Ma ciemne włosy. Idzie przed siebie i prowadzi czarną taczkę. W taczce siedzi drugi chłopiec. Jest ubrany w niebieską bluzę i niebieskie spodnie. W lewej dłoni trzyma ołówek. W drugim planie widoczny fragment narysowanego starego radioodbiornika w kolorach ciemnobrązowych. Zza radia wychyla się narysowana dziewczynka z ciemnymi włosami uczesanymi w warkocz. Ma na głowie kask robotniczy. Maluje wałkiem niebieską ścianę znajdującą sie za nią. Na dole grafiki tekst Wystawa na warsztat Warsztaty dla rodzin z dziećmi Wybrane niedziele Godzina 11:00 Więcej informacji na stronie www.polska1.pl
Kiedy?

15 maja

11:00 - 13:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Czy testowaliście kiedyś wystawę w muzeum? Może macie pomysły, w jaki sposób ulepszyć wystawę główną w Muzeum Emigracji w Gdyni?

Rodziców i dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy na cykl warsztatów, w trakcie których będziemy przyglądać się naszej wystawie poświęconej historii emigracji od strony projektantów. Planujemy badanie, testowanie i udoskonalanie jej pod kątem najmłodszych. Będziemy się spotkać w wybrane niedziele o godz. 11.00 – 13.00. Jeżeli jesteś kreatywnym dorosłym z ciekawym świata dzieckiem – te zajęcia są dla Was!

6.02 | O co tutaj chodzi? Wielki test wystawy – przemierzając wspólnie wystawowe korytarze zastanowimy się wspólnie co działa, a co nie na naszej ekspozycji. Weźmiemy wystawę pod badawczą lupę!

20.02 | #Superbohaterowie – kolejne zajęcia poświęcimy na przyjrzenie się przestrzeni w muzeum poświęconej sylwetkom wielkich postaci polskiej emigracji. Chcemy zapytać naszych najmłodszych zwiedzających, o to które z nich mają potencjał na zostanie #Superbohaterem i jak możemy najlepiej opowiadać o ich dokonaniach.

13.03 | Wyprawa do świata maszyn – tym razem wybierzemy się wspólnie do świata rewolucji przemysłowej – czasów przełomowych odkryć i pary buchającej z kominów. Jakie sekrety skrywa muzealna sala z wielką tajemnicza maszyną? Odkryjcie je razem z nami!

03.04 | W drogę! – co kiedyś zabierano ze sobą w wielką podróż? Jak trzeba było się do niej przygotować? W kolejne niedzielne przedpołudnie wspólnie sprawdzimy, z jakimi wyzwaniami zmagali się podróżnicy z przełomu wieków!

10.04 | ,,Dworcowe rewolucje’’ – byliście kiedyś na dworcu w Rzeszowie? Nic straconego! Podczas warsztatów odwiedzimy rzeszowską stację kolejową, ale… tę na naszej wystawie!

24.04 | ,,Transatlantykiem w wielki rejs’’ – hej, zaraz odpływamy – wskakujcie do kajuty! Wspólnie sprawdźmy jak wyglądał rejs przez Atlantyk i jakie wyzwania czekały na podróżnych.

15.05 | Good morning New York Hello! Zapraszamy do zatłoczonego Nowego Jorku! Podczas zajęć cofniemy się do początku XX wieku, aby zobaczyć jak wtedy wyglądało miasto. Nie może was zabraknąć!

22.05 |  Niepowtarzalna Gdynia Co czyni Gdynię taką niesamowitą? Jak nazywał się wielki statek, który z niej odpływał? Wpadnijcie na wspólną nadmorską wyprawę by przyjrzeć się temu miastu.

26.06|  Powrót do przeszłości, czyli wielka wyprawa Maluchem  

Maluch, kaseta magnetofonowa, kolejki do sklepów i wiele innych przedmiotów z PRL. To wszystko stanie się tematem naszych rodzinnych warsztatów. Zapraszamy do wspólnej zabawy z kultowymi obiektami z tej epoki w roli głównej.


Zapisy i informacje o biletach: https://forms.gle/hFqfwghbG1bzbotd7

Terminarz cyklu


Kiedy?

15 maja 2022

11:00 - 13:00

Gdzie?

Muzeum Emigracji

Wydarzenie na facebooku
Podziel się

Nadchodzące wydarzenia