Ładowanie Wydarzenia

14

wrze.

Odbyło się

Złota. Legenda Haliny Konopackiej – Agnieszka Metelska

Kiedy?

14 września

08:00 - 16:00

Podziel się

Spotkanie z Agnieszką Metelską wokół książki „Złota. Legenda Haliny Konopackiej” (wyd. Czarne) – o lekkoatletce, dyskobolce, pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej. Mówiono o niej „złota dziewczyna”, „gwiazda stadionu”, „współczesna Diana”. Jak udało jej się to osiągnąć w czasach, kiedy konserwatywne społeczeństwo oburzały kuse, sportowe stroje, a prawa kobiet dopiero się kształtowały?

Rozmowę poprowadzi Marta Kraszewska, trójmiejska blogerka literacka, publikująca na stronie rudymspojrzeniem.pl.

„Batory był jej domem przez dwa miesiące. Codziennie brała udział w porannej gimnastyce dla pasażerów. Ona miałaby ominąć poranne ćwiczenia? Wstyd.”

Agnieszka Metelska, „Złota. Legenda Haliny Konopackiej”
„Wkroczyła na sportowe boisko leciutko i szczęśliwie jak tancerka, gdy wchodzi na scenę, ufna w siłę swojego talentu, urody, dojrzałej sztuki.”
Krzysztof Zuchora, wykładowca AWF o Halinie Konopackiej

Wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/385808815450659/

„Spotkania z książką” to cykliczne wydarzenia organizowane przez księgarnię Muzeum Emigracji w Gdyni we wnętrzach dawnego Dworca Morskiego. W przyjaznej atmosferze rozmawiamy o wybranych nowościach na rynku wydawniczym, zarówno tych skierowanych do dorosłych, jak i do dzieci. Towarzyszy nam ciepła kawa i herbata. Zapraszamy!

Kiedy?

14 września 2019

08:00 - 16:00

Podziel się

Nadchodzące wydarzenia