Kanada Block Party

Warsztaty, przestrzenna interwencja artystyczna, jazzowy jazgot z Montrealu, targ, koncert SEEME i kanadyjskie kino – tłumnie odwiedzane kanadyjskie block party przeniesiemy na październikowy weekend do Gdyni.

7-8 października (sobota-niedziela) | godz. 12.00-18.00. Wstęp wolny.

Dodatkowo:

Sobota, godz. 19.00, film dokumentalny „Historie rodzinne”, kino w Dworcu Morskim

Niedziela, godz. 19.00, koncert SEEME, czyli Kasia Makowiecka

Kanada Block Party to dwudniowa impreza towarzysząca wystawie czasowej o kanadyjskiej Polonii, którą do połowy grudnia można oglądać w Muzeum Emigracji. Block parties to spotkania w ulicznym klimacie, pełne dobrej muzyki, spotkań z artystami, sztuką i jedzeniem. Stały się one szczególnie popularne w latach 80-tych i do dziś towarzyszą festiwalom sztuki ulicznej w Kanadzie. Postanowiliśmy przenieść je do Dworca Morskiego, dzięki temu możecie poczuć ich klimat nie wyjeżdżając z Trójmiasta. 7 i 8 października pod dachem Muzeum odtworzymy ulicę Montrealu, pełną drobnych sprzedawców, rozwieszonych światełek i girland nad głowami przechodniów.

Całe rodziny będą miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez kolektyw artystyczny FabLab z Gdyni, na których odwołamy się do tradycji i kultury Kanady (malowanie drewnianych kolczyków z przyrodą występującą w Kanadzie) jak i wykorzystamy współczesne zdobycze techniki (druki listków klonowych na drukarce 3D). Warsztaty będą przeplatane występami artystycznymi muzyków jazzowych i funky beatem dj-a towarzyszącego targowi.

Kanada Block Party to również targ artystyczny. W przestrzeni Muzeum Emigracji zobaczycie: Ja tu tylko szyję, Z kopytem, Monikę Pek oraz Nagietki.

Prezentacje odbędą się w interaktywnej formie, a goście będą mogli spotkać saksofonistę np. wchodząc do windy. Będzie też można obejrzeć krótki performance Teatru Tańca na tle morza. Tancerze przelotnie, niczym artyści uliczni, wyrwą naszych gości z codziennej rutyny w świat sztuki.

W sali kinowej Muzeum odbędą się spotkania skoncentrowane wokół tematów społecznych, w tym spotkanie z projektem „Czerwona kanapa”, w wyniku którego powstał film, w którym Kanadyjczycy z całego kraju, w tym Polacy mieszkający w Kanadzie, opowiadają czym dla nich jest Kanada w 150 lecie urodzin. Nie zabraknie atrakcji w przestrzeni pirsu zlokalizowanego przed Muzeum – tam każdego dnia odnajdziemy food trucki, sztukę uliczną – artystów malujących kredą duże formy na chodniku oraz strefę relaksu.

Każdy dzień będzie mieć swój ekscytujący finał: w sobotę, o godz. 19.00, zakończymy dzień wieczornym pokazem kina w Dworcu Morskim, na którym obejrzymy dokument znanej kanadyjskiej artystki Sarah Polley pt. „Historie rodzinne”. Drugiego dnia, również o godz. 19.00, odbędzie się koncert SEEME, czyli Kasi Makowieckiej. Serdecznie zapraszamy!


Szczegółowy rozkład jazdy:

Sobota, 7.10.2017 r.

Wewnątrz muzeum:

Targ artystyczny, godz. 12-18

Jazzowy jazgot, czyli jazz na żywo: godz. 13, 15 oraz godz. 16.30

Pokazy taneczne „The Unlimited”, godz. 13.30, 15.30 oraz 17

O godz. 19 kino w Dworcu Morskim – „Historie rodzinne” (reż. Sarah Polley)

Warsztaty artystyczne, w godz. 12-18:
– druk 3D i przypinki z liśćmi klonu
– warsztaty art string
– warsztaty block print
– kolczyki DIY (godz. 12-14)

„Czerwona kanapa przez Kanadę” – spotkanie z autorką projektu redcouchtour.ca (sala kinowa, godz. 16-17.30)

Przed muzeum:
Strefa relaksu i foodtrucki
Wielkoformatowe malunki kredą

Niedziela, 8.10.2017 r.:

Wewnątrz muzeum:

Targ artystyczny, godz. 12-18

Jazzowy jazgot, czyli jazz na żywo: godz. 13, 15 oraz godz. 16.30

Pokazy taneczne „The Unlimited”, godz. 13.30, 15.30 oraz 17

O godz. 19 kino w Dworcu Morskim – koncert seeme, czyli Kasi Makowieckiej

Warsztaty artystyczne, w godz. 12-18:
– druk 3D i przypinki z liśćmi klonu
– warsztaty art string
– warsztaty block print
– kolczyki DIY (godz. 12-16)

Poranek filmowy dla dzieci – animowany serial kanadyjsko-francuski „Bali” (sala kinowa, II p. godz. 12-13.30)

Przed muzeum:
Strefa relaksu i foodtrucki
Wielkoformatowe malunki kredą

Wystawa czasowa „Polacy w Kanadyjskiej mozaice. 150 lat historii”, będzie czynna w godz. 10.00-19.00

Wystawa stała Muzeum Emigracji będzie wyjątkowo czynna dłużej, w godz. 10.00-19.00 (bilety do nabycia w kasie muzeum)

Uwaga: w godz. 10-12 ze względu na przygotowania do wydarzenia Kanada Block Party zwiedzanie może być nieco utrudnione, za co przepraszamy.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia