Moderowany spacer po Gdyni

Lubisz uważnie przyglądać się swojemu miastu? Sądzisz, że miasto to więcej niż suma ulic dla samochodów i chodników dla pieszych? Chcesz mieć swój wkład w zmienianie wyglądu Gdyni? Właśnie do mieszkańców szczególnie wrażliwych na estetykę przestrzeni publicznej skierowana jest nowa inicjatywa Centrum Designu Gdynia i Muzeum Emigracji w Gdyni – moderowane spacery po Gdyni. Ich celem jest przyjrzenie się wybranym trasom w środku miasta pod kątem ich przyjazności, dostępności i estetyki. Planowane obecnie spacery są przygotowaniem do II edycji warsztatów „Gdynia-Design for All” z Pete’m Kercherem, które ruszają już w listopadzie.

Pomysł spacerów opracowany został przez Dział Innowacji Społecznych działający w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, który większość swoich działań wdraża w dialogu z mieszkańcami miasta. Ten sprawdzony już sposób komunikacji postanowiło wykorzystać Centrum Designu Gdynia do poznania opinii na temat drogi wiodącej Dworca Morskiego, czyli przyszłej siedziby Muzeum Emigracji w Gdyni. Celem wspólnej inicjatywy jest uatrakcyjnienie tej przestrzeni a także dyskusja o tym, gdzie artystyczne interwencje mogłyby poprawić nie tylko wygląd szlaku, ale i komfort przebiegającej po nim komunikacji pieszej.

Spacer rozpocznie się na Placu Kaszubskim w Gdyni i prowadzić będzie aż do Dworca Morskiego. Będzie to doskonała okazja do tego, aby spojrzeć na ten architektonicznie bardzo ciekawy, choć sporadycznie odwiedzany fragment miasta z nowej perspektywy. Zebrane informacje zostaną wykorzystane podczas planowanej na listopad II edycji warsztatów „Gdynia-Design for all” prowadzonych przez cenionego projektanta, Pete’a Kerchera – ambasadora organizacji EIDD Design for All Europe. Wtedy też, w ramach spotkań ze studentami wygląd wspomnianego szlaku zostanie w kreatywny sposób uatrakcyjniony oraz zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych spacerowiczów.

Spacery odbędą się w dwóch terminach: 17 października o godz. 17.30 oraz 19 października o godz. 11.00 i ruszą spod pomnika Antoniego Abrahama na placu Kaszubskim w Gdyni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 16 października telefonicznie pod numerem 058 698 22 33 bądź mailowo na adres zgloszenie@centrumdesignu.gdynia.pl. Zapraszamy do udziału we wspólnym projektowaniu naszego miasta!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia