Muzeum Emigracji w Gdyni ponownie zostało partnerem projektu Gdańskie Miniatury, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Program Gdańskie Miniatury powołano w 2009 roku. To edukacyjny projekt, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z miastem. Do udziału zaproszone są dzieci i młodzież z całego Pomorza. 

Gra polega na uczestnictwie w wycieczkach i rozwiązywaniu zagadek, które publikowane są w Internecie. Zabawa przybiera różne formy – od spacerów po konkretnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie, wielkie kobiety Pomorza, style architektoniczne), po wyprawy ścieżkami proponowanymi przez dzieci i młodzież. Po trasach można się poruszać samodzielnie lub z pomocą mapy ze scenariuszem. Można skorzystać również z oferty zorganizowanego spaceru z profesjonalną przewodniczką. 

Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni. Tematem roku szkolnego 2020/2021 są dźwięki miasta – dosłownie i w przenośni. Po każdym semestrze odbywa się uroczysty finał z udziałem najbardziej aktywnych zwiedzających i wręczenie nagród, którymi są bilety wstępu do trójmiejskich instytucji kultury i na ciekawe działania o charakterze edukacyjno-rozwojowym. 

Dla tegorocznych zwycięzców, Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało bezpłatne oprowadzanie po wystawie stałej oraz warsztaty wokół portowych i muzealnych dźwięków. 

Zapraszamy do udziału w Gdańskich Miniaturach! 

Więcej informacji na stronie: http://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ 

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia