Finał projektu Muzeum: Udostępnij! 2

Uczą się, że sieć oferuje dużo więcej niż Facebook, gry i Youtube, a Muzeum nie jest wcale świątynią szklanych gablot. Młodzi uczestnicy drugiej edycji projektu „Muzeum. Udostępnij!” odkrywają wystawę Muzeum Emigracji w poszukiwaniu tego, co interesuje ich najbardziej.

Zakończyła się druga edycja projektu Muzeum. Udostępnij! Uczestnicy i uczestniczki zajęć – podopieczni trzech gdyńskich świetlic socjoterapeutycznych w wieku 10-14 lat – wzięli udział w serii warsztatów, które uczą ich historii, korzystania z cyfrowych zasobów i multimedialnych urządzeń oraz przede wszystkim pokazują, że w muzeum nie ma miejsca na nudę. Zajęcia z tabletami na interaktywnej wystawie, zabawy w podchody, korzystanie z kreatywnych aplikacji mobilnych, pokazują, że wystawę Muzeum Emigracji w Gdyni można zwiedzać na wiele różnych sposobów. W trakcie zajęć edukatorki muzeum zachęcają uczestników do wzajemnej pomocy, proponując serię aktywności w grupach.

Sama nazwa – Muzeum. Udostępnij! nie jest przypadkowa. Wierzymy, że doświadczenia uczestniczek i uczestników projektu sprawią, że włączą do działań Muzeum kolejne osoby. Pokazujemy, że nasze muzeum to miejsce dostępne – każdy może tu przyjść i znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Zwieńczeniem projektu były rodzinne finały 14, 15 i 21 XII, podczas których dzieci oprowadzały swoich bliskich po naszej ekspozycji oraz opowiadały o tym, czym zajmowały się podczas muzealnych warsztatów.

Fotografie: Renata Dąbrowska

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia