Nasz katalog doceniony podczas Sybilli 2016!

Katalog naszej wystawy otrzymał wyróżnienie w konkursie na wydarzenie muzealnicze roku w kategorii publikacje. Uroczysta gala XXXVII edycji Sybilli odbyła się 16 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

Gala muzealnego wydarzenia roku i nagrody Sybilli to najważniejsza data w kalendarzu instytucji muzealnych w Polsce. Zdobyte właśnie wyróżnienie dla katalogu wystawy stałej jest już drugim dla Muzeum Emigracji w Gdyni wyróżnieniem w tym konkursie. Podczas zeszłorocznego finału doceniona została wystawa stała placówki.

Katalog wystawy powstał pod redakcją Tomasza Stefanka i dyrektor Muzeum, Karoliny Grabowicz-Matyjas. Projekt graficzny stworzył Kasper Skirgajłło-Krajewski. Prawie 350-stronnicowa publikacja to nie tylko wnikliwy i bogato ilustrowany opis ekspozycji stałej, ale również szansa na poznanie misji i wizji instytucji, o której opowiadają twórcy oraz jej pomysłodawca, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Przez całą Noc Muzeów katalog będzie można zakupić w naszej księgarni w promocyjnej cenie 45 zł (cena regularna to 64 zł). Publikacja jest dostępna w języku polskim i angielskim.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia