Działamy przeciwko dyskryminacji w szkołach

Nauczycielu, zrealizuj z nami spot antydyskryminacyjny!

Działania antydyskryminacyjne i promujące różnorodność są ważnymi wyzwaniami dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów. W środowisku szkolnym obserwowane są przejawy mowy nienawiści, obok których nie należy przechodzić obojętnie.

Muzeum Emigracji chce stworzyć przestrzeń do dyskusji na ten ważny dla nas wszystkich temat. Czujne i wrażliwe kadry pedagogiczne muszą stale poszerzać swoją wiedzę i poszukiwać nowych form działania z uczniami, aby właściwie reagować, uwrażliwiać i wskazywać dobre wzorce zachowania.

Zapraszamy do udziału w dwóch spotkaniach, skierowanych do pracowników szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem spotkań jest dyskusja na temat przejawów dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz stworzenie ram scenariusza, wg którego zostanie zrealizowany spot antydyskryminacyjny.

Terminy spotkań:

29 lutego, godz. 10.00-16.00
7 marca, godz. 10.00-16.00

Uczestnictwo jest bezpłatne.
Podczas spotkań zapewniamy poczęstunek oraz obiad.

Prowadzący:

Dominik Werner
Laureat 4 nagród Grand Press Photo, w tym za reportaż z kijowskiego Euromajdanu”. Od kilku lat zajmuje się produkcją filmów. Tworzył między innymi spoty dla Miasta Gdańsk: „Miasto Wolności” i „Tu się żyje” czy film dokumentalny na wystawę stałą Muzeum Miasta Gdyni „Gdynia, dzieło otwarte

Bogusława Gontarz
Psycholog, terapeutka i trenerka kompetencji społecznych. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, terapeutycznej i arteterapeutycznej. Stale współpracuje z Centrum Rozwoju JUMP i Uniwersytetem SWPS w Sopocie. Przeprowadziła ponad 1500h szkoleniowo – warsztatowych dla grup o różnych charakterze. Prowadziła dotychczas szkolenia, m.in. dla nauczycieli i kadry więziennej, a także warsztaty psychoedukacyjne wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Współrealizowała i koordynowała projekty oraz warsztaty międzypokoleniowe, edukacji artystycznej, a także animacji społeczno-kulturalnej.

Koordynacja:

Ludwika Radacka-Majek i Marta Otrębska – specjalistki ds. edukacji Muzeum Emigracji w Gdyni

Zapisy:

l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Zgłoszenie oznacza deklarację udziału w obu spotkaniach.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia