Katarzyna Boni w Muzeum Emigracji

sobota, 25 marca, 16:00 | sala kinowa

W sobotę, 25 marca o 16.00 zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Boni, autorką książki „Ganbare! Warsztaty umierania”. Porozmawiamy o Japonii od kilku lat zmagającej się z traumą trzęsienia ziemi, tsunami i awarii elektrowni atomowej i ludziach żyjących w cieniu katastrofy.

„Ganbare! Warsztaty umierania” to opowieść o Japonii, która podniosła się po Hiroszimie i oswoiła w zbiorowej świadomości energię atomową tylko po, aby dziś, w kilka lat po katastrofie w Fukushimie, spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami, żyć w nieustannym lęku przed promieniowaniem. Jak Japończycy radzą sobie z doświadczeniem straty, śmierci i zagrożenia? Na ile ich sposoby na oswajanie trudnych emocji są specyficzne dla tej wyjątkowej kultury, a na ile uniwersalne dla wszystkich ludzi?

Katarzyna Boni – reporterka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii społecznej na SWPS a także a także Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. . Od jedenastu lat podróżuje, od dziewięciu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”. Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Współautorka (razem z Wojciechem Tochmanem) książki „Kontener” o syryjskich uchodźcach w Jordanii.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia