Warsztaty języka polskiego dla obcokrajowców

Czy język polski jest trudny? Nie u nas! W trakcie warsztatów w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, poszerzycie swoje słownictwo podczas konwersacji i angażujących gier. 17 września zapraszamy na zajęcia dla osób, dla których język polski jest językiem obcym. O 13.30 poziom podstawowy, o 16.00 – zaawansowany. Wstęp wolny. Warsztaty są częścią projektu „Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności”.

„Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności” to projekt, który imigrantom żyjącym w Gdyni, szczególnie tymi pochodzącym zza wschodniej granicy – z Rosji i Ukrainy – pozwola lepiej poznać się z mieszkańcami miasta. Bogaty, kilkumiesięczny program daje szansę poprawienia umiejętności językowych, jak i dowiedzenia się czegoś o Gdyni i polskiej kulturze.

Imigranci poznawali Gdynię w trakcie spacerów w języku ukraińskim [українською мовою], rosyjskim [на русском языке] i angielskim [ENGLISH], zwiedzali też wystawę stałą Muzeum Emigracji.

Już niebawem zaprosimy grupę migrantów i rodowitych gdynian do aktywnego włączenia się w przygotowania obchodów Międzynarodowego Dnia Migrantów. Na uczestników będą czekały warsztaty teatralne, zorganizowane przez Fundację Strefa WolnoSłowa. Dzięki nim dowiedzą się więcej o sobie nawzajem i zaplanują program wydarzeń 18 grudnia – sami zdecydują, czy zaproszą mieszkańców na warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczne, taneczne, pokaz mody, czy może zajęcia plastyczne.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, CoJestGrane24

fot. Magdalena Małyjasiak

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia