Konsultacje genealogiczne

Dyżury specjalistów od poszukiwań genealogicznych przy stanowiskach z otwartym dostępem do portalu Ancestry.com. Poznaj możliwości, jakie daje największa baza genealogiczna na świecie!

Doświadczeni genealodzy pomogą w obsłudze strony i podpowiedzą, jak prowadzić poszukiwania. Konsultacje prowadzone są zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają badania genealogiczne, jak i dla tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres email: genealogia@muzeumemigracji.pl

Kolorowe zdjęcie. Grupa ludzi przy stanowiskach komputerowych Ancestry.com

Stanowiska z bezpłatnym dostępem do portalu Ancestry.com

Ancestry.com to skarbnica dokumentów niezwykle przydatnych w poszukiwaniach genealogicznych – obok aktów narodzin, małżeństw i zgonów, dostępne są tu także spisy ludności z różnych krajów, listy pasażerów statków, rejestry wojskowe, książki adresowe czy kolekcje nekrologów. Serwis jest szczególnie pomocny w badaniu historii rodzin, których losy w przeszłości związane były ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Australią, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami czy krajami skandynawskimi. Z uwagi na ogrom udostępnionych dokumentów oraz różnorodność kolekcji, portal od wielu lat co roku plasuje się w ścisłej czołówce rozmaitych rankingów najlepszych stron poświęconych tej tematyce.

Muzeum Emigracji w Gdyni jest pierwszą instytucją publiczną w Polsce, która umożliwia korzystanie z zasobów zgromadzonych w serwisie (dostępnych tylko w języku angielskim). Z sześciu ogólnodostępnych, multimedialnych stanowisk genealogicznych każdy może skorzystać bezpłatnie w godzinach otwarcia muzeum. 

Nadchodzące wydarzenia