Wylecz się z „lekarskiego pisma”!

Masz „lekarskie pismo”? Tęsknisz za dyskretnym urokiem kaligrafii? 3 września o 14.00 zapraszamy na warsztaty pisania piórem z giętką stalówką, które dadzą wytchnienie dłoniom coraz bardziej uzależnionym od klawiatury komputera. Zajęcia otwierają projekt Tour de Bobkowski – poświęcony wybitnemu pisarzowi, Andrzejowi Bobkowskiemu.

Kto dziś nie ma problemu z odręcznym pisaniem? Oderwani od klawiatur smartfonów i komputerów, ze zgrozą powoli zauważamy, że robione przez nas na papierze notatki są z każdym rokiem co bardziej niezgrabne. Pisanie piórem jest dziś – jak nigdy dotąd – prawdziwą sztuką. A przecież kaligrafia to czysta przyjemność nie tylko dla czytającego, ale i piszącego. A do tego w zasięgu możliwości każdego z nas!

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na warsztaty kaligraficzne Szkice piórkiem, inspirowane postacią Andrzeja Bobkowskiego, pisarza emigracyjnego, niezrównanego autora dzienników, słynnego również ze swojej bogatej korespondencji m.in. z Jarosławem Iwaszkiewiczem. Jego rękopisy i notatki do dziś urzekają starannością i elegancją pisma.

Prowadząca warsztaty Marianna Paszkowska pokaże podstawowe pociągnięcia pióra z giętką stalówką, nauczy pisać pojedyncze litery i łączyć je w wyrazy. Zajęcia wprowadzą uczestników w tajniki stylu Copperplate, zaprezentowane zostaną jednak także inne style – każdy może się przekonać, że kaligrafia nie jest reliktem przeszłości, lecz wciąż żywą i piękną tradycją o wielu, jak najbardziej współczesnych, twarzach.

Warsztaty są bezpłatne. Zajęcia dla osób w wieku 16 lat lub starszych. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

<<<Uwaga! Mamy już komplet uczestników. Dziękujemy!>>>

Tour de Bobkowski

Najnowszy projekt Muzeum Emigracji w Gdyni przybliża wyjątkową postać Andrzeja Bobkowskiego, pisarza emigracyjnego i autora „Szkiców piórkiem” – jednego z najważniejszych dzienników XX wieku. We wrześniu i październiku podczas szeregu wydarzeń zaprezentowana zostanie nie tylko jego twórczość, ale i niezwykła osobowość najsłynniejszego rowerzysty w polskiej literaturze. Wszystko to przy okazji projektu digitalizacji dorobku Andrzeja Bobkowskiego, realizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni we współpracy z Polskim Instytutem Naukowym w Ameryce.

Więcej o projekcie Tour de Bobkowski


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia