Zaplanuj z nami Międzynarodowy Dzień Migranta!

Chcecie odkryć wielokulturowe oblicze Gdyni? Interesujecie się teatrem? Włączcie się do projektu „Gdynia Wielokulturowa – Tradycja Gościnności” i wspólnie z zespołem Muzeum i mieszkającymi w Gdyni obcokrajowcami przygotujcie wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Migranta. Na zgłoszenia czekamy do 22 września!

„Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności” to projekt, który imigrantom żyjącym w Gdyni pozwala lepiej poznać się z gdyńską społecznością. Od czerwca grupa obcokrajowców pochodzących zarówno z Ukrainy, Rosji, Białorusi, jak i z Wenezueli czy Brazylii, doskonaliła swoje umiejętności językowe oraz poznawała lepiej Gdynię i polską kulturę podczas warsztatów i spacerów. We wrześniu zaczynamy kolejny etap projektu – zajęcia teatralne i wspólne przygotowanie programu Międzynarodowego Dnia Migranta, obchodzonego 18 grudnia.

Warsztaty w Muzeum – prowadzone przez Fundację Strefa WolnoSłowa – rozpoczną się od części integracyjnej 24 września (godz. 11.00-18.00), czyli od zabaw i gier teatralnych. Na kolejnych zajęciach uczestnicy poznają podstawowe techniki aktorskie, będą improwizować na tematy związane z migracjami, pisać teksty, opowiadać historie.

Gdy uczestnicy lepiej się poznają, wspólnie z zespołem muzeum rozpoczną planowanie Międzynarodowego Dnia Migranta. Sami zdecydują, jak 18 grudnia pokażą wielokulturowość Gdyni – czy zaproszą mieszkańców na warsztaty kulinarne, zajęcia taneczne, pokaz mody, czy może na zajęcia plastyczne. Daty i godziny spotkań roboczych międzynarodowego zespołu zostaną ustalone wspólnie przez całą grupę. W dniach 25-27 listopada 2016 odbędą się również drugie warsztaty Fundacji Strefa WolnoSłowa.

Uczestnikom projektu zapewniamy posiłki.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wiadomość do 22 września do 16.00 na adres: warsztaty@muzeumemigracji.pl

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, kilka zdań na temat motywacji do udziału w projekcie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji projektu „Gdynia Wielokulturowa – Tradycja Gościnności”, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Zostałem/am poinformowany/a o tym, iż: administratorem danych osobowych jest Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1, 81-339 Gdynia; moje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji projektu; posiadam prawo do wglądu w swoje dane osobowe, do ich zmiany, poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich przetwarzania; podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji projektu.

Więcej informacji o projekcie:

http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/gdynia_wielokulturowa_tradycja_goscinnosci

Fundacja Strefa WolnoSłowa

Fundacja Strefa WolnoSłowa prowadzi wielokulturowe warsztaty teatralne od ponad trzech lat, zwykle są one inspirowane dziełami literackimi i filmowymi. Wzięło w nich udział już blisko 500 osób, Polaków i cudzoziemców (m.in. z Chin, Kolumbii, Sri Lanki), powstało 12 przedstawień pokazywanych w Warszawie, a także za granicą (w ramach projektu The City Ghettos Of Today – spektakle i warsztaty w Paryżu, Bolonii, Mediolanie, Helsinkach, Antwerpii i Berlinie).

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem projektu jest Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.
Patronat medialny:
Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, CoJestGrane24

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia