10.02 | Książka otwarta na świat – spotkanie z twórcami i warsztaty

Muzeum Emigracji przedstawia książkę pełnią niespodzianek – zakamarków, zapachów i niezwykłych zadań! Można czytać ją w domu, ale publikacja świetnie sprawdzi się także jako przewodnik po naszej wystawie.

Zapraszamy na premierę nowej publikacji MEG skierowanej do najmłodszych. Podczas spotkania z twórcami – Katarzyną Witt, Dawidem Ryskim i Anną Posłuszną – porozmawiamy o kulisach powstawania książki. Z tej okazji przygotowaliśmy także warsztaty dla dzieci i dorosłych, a w godz. 12:30-15:30 działać będzie kreatywna strefa twórcza dla rodzin.

W dniu premiery książka dostępna będzie w sprzedaży w promocyjnej cenie.

12.30-14.30 | Warsztaty twórcze dla dzieci | prowadzenie: Katarzyna Witt i Anna Posłuszna

Każda książka jest osobnym światem. Nie ma jednak książki, która opowie o naszym świecie wszystko. Na warsztatach z tworzenia książek poważnie zastanowimy się nad ich zawartością. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie co tak naprawdę znaczy, że książka otwarta jest na świat, a dzieci zdecydują co powinno się w niej znaleźć…

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat.

13.30 – 15.30 | Warsztaty ilustratorskie dla dorosłych: GIGPOSTER | prowadzenie: Dawid Ryski

Prowadzący razem z uczestnikami stworzy kilkanaście indywidualnych ilustracji, które po połączeniu dadzą nam jeden GIGantyczny plakat. Po warsztatach zapraszamy na pogawędki przy kawie z Dawidem.

Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i nazwę wybranych zajęć.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) uprzejmie informujemy, iż dokonanie zgłoszenia uczestnictwa oparte jest na Państwa dobrowolnej zgodzie na przetwarzanie Państwa danych osobowych ujętych w zgłoszeniu. Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z wyrażeniem takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą mogą Państwo w każdej chwili wycofać (kontakt na adres: iod@muzeumemigracji.pl). Klauzulę informacyjną związaną z procesem przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo tutaj.


Katarzyna Witt – historyczka sztuki i edukatorka muzealna. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Współkuratorka wystawy dla dzieci „Działamy z kolekcją” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Twórczyni wielu, interaktywnych publikacji towarzyszących wystawom w MSN. Współautorka „Książki otwartej na świat”.

Dawid Ryski – projektant graficzny urodzony w 1982 roku, z wykształcenia architekt krajobrazu. Obecnie mieszkający i pracujący w Puławach. Autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, The Washington Post The New York Observer, L’Optimum, American Lawyer Magazine, Esquire) oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Editors, Nomeansno, Twin Shadow). Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych. W zeszłym roku ukazała się jego czwarta książka dla najmłodszych, wydana w prestiżowym niemieckim wydawnictwie Little Gestalten.

Anna Posłuszna – główna specjalistka ds. edukacji w Muzeum Emigracji. Absolwentka historii sztuki, zajmuje się również projektowaniem usług zorientowanym na użytkownika. Koordynatorka i pomysłodawczyni wielu wydarzeń skierowanych do dzieci i rodzin w instytucjach kultury. Współautorka „Książki otwartej na świat”.


Cena regularna książki: 39 zł | Cena promocyjna w dniu premiery: 29 zł

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia