Grafika. centralnie umieszczony rysunek architektoniczny budynku Dworca Morskiego, w którym mieści się Muzeum Emigracji w Gdyni. Na dole narysowana oś czasu od 1933 do 2021 roku. W górnym lewym rogu napis "AUDIOSPACER PO DWORCU MORSKIM dostępny bezpłatnie w Muzeum migracji w Gdyni". W prawym górnym rogu Grafika złożona z czterech sześcianów ułożonych po 2, wyglądem przypominając nakrętki i ułozonych w liczbę 88. Napis 88. "URODZINY DWORCA MORSKIEGO w GDYNI 1933 2021”.

Audioprzewodnik architektoniczny

Muzeum Emigracji w Gdyni wydaje z okazji 88. Urodzin Dworca Morskiego pierwszy audioprzewodnik architektoniczny po budynku, modernistycznej siedzibie muzeum, która znajduje się w samym sercu Portu Gdyńskiego. Gmach zaprojektowany przez berlińskie biuro projektowe spółki Dyckerhoff & Widmann, wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym, został oddany do użytku w 1933 roku i od tamtej pory był centralnym miejscem przedwojennego ruchu pasażerskiego, aż do momentu, kiedy II Wojna Światowa dokonała wielu zniszczeń. Jego bryła z jednej strony monumentalna i elegancka, z drugiej awangardowa i funkcjonalna stanowiła do tego czasu wizytówkę nowoczesnej Gdyni. 

Audiospacer i wideospacer w PJM po Dworcu Morskim

to opowieść o architekturze, funkcjach, technologiach i historii gmachu, w którym mieści się Muzeum Emigracji. Przewodniczka, głosem Magdaleny Cieleckiej, przybliża mało znane fakty i zaskakujące historie związane z Dworcem i jego portowym sąsiedztwem.

Audiospacer oraz wideospacer w PJM są bezpłatne i przeznaczone do odtwarzania w Muzeum. Wysłuchaj lub obejrzyj nagrania w kolejności sugerowanej przez Przewodniczkę. Na końcu każdego z nich poznasz wskazówki, które ułatwią Ci poruszanie się w przestrzeni. By doświadczyć w pełni efektów dźwiękowych audiospaceru, skorzystaj ze słuchawek. Odtwarzanie wymaga połączenia z internetem. W budynku Dworca można skorzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Zobacz powyższy opis w PJM

Transkrypcja audiospaceru po Dworcu Morskim

Grafika złożona z czterech sześcianów ułożonych po 2, wyglądem przypominając nakrętki i ułozonych w liczbę 88. U góry napis "AUDIOSPACER PO DWORCU MORSKIM dostępny bezpłatnie w Muzeum migracji w Gdyni". Na dole napis 88. "URODZINY DWORCA MORSKIEGO w GDYNI 1933 2021”.

Koncepcja: Maksymilian Bochenek, Szymon Jocek
Opracowanie treści i konsultacja naukowa: Szymon Jocek, Anna Orchowska-Smolińska, Łukasz Podlaszewski
Scenariusz: Jaga Juczkowicz
Redakcja: Katarzyna Żelazek
Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Narracja: Magdalena Cielecka
Realizacja dźwięku: Wojciech Pątkiewicz
Produkcja dźwiękowa: Osorno
Produkcja: Muzeum Emigracji w Gdyni
Koordynacja: Monika Górka
Współpraca: Hanna Gryka
Komunikacja / promocja: Michalina Domoń, Ewa Drygalska, Łukasz Leśniak, Zuzanna Sitek
Tłumaczenie na PJM: Tomasz Olender
Identyfikacja wizualna: Patryk Hardziej

Specjalne podziękowania dla Ady Andrzejewskiej-Kessler, Dominika Budka, Krzysztofa Kołodzieja, Łukasza Laskowskiego, Jakuba Nowickiego, Marty Otrębskiej, Tadeusza Pietrzyckiego, Anny Wróblewskiej.

W realizacji skorzystano ze zbiorów Audio Network Music Library.