Projekt E-MIGRACJA – podsumowanie I etapu badań

Muzeum Emigracji w Gdyni we współpracy z fundacją PLUGin – Global Polish Innovation Diaspora, rozpoczęło w tym roku projekt badawczy pn. E-migracja. Polska diaspora technologiczna, mający na celu zbadanie przedstawicieli polskiej diaspory, zatrudnionych w nowoczesnych sektorach gospodarki. Badanie skierowane jest zarówno do Polaków, którzy wyemigrowali, do osób o polskich korzeniach, jak i do ekspatów, transmigrantów i nomadów, którzy realizują swoje kariery globalnie, ale nie podjęli decyzji o opuszczeniu kraju na stałe.

30 listopada zakończył się 1-szy etap projektu – badanie ilościowe, opierające się na ankiecie badawczej, zamieszczonej na stronie http://e-migracja.eu. Podsumowaniem tej części projektu będzie panel dyskusyjny, który odbędzie się 11 grudnia o 14.00 w Muzeum Emigracji w Gdyni, podczas którego zostaną przedstawione wyniki 1-go etapu badania. Zaprezentujemy m.in. kim są członkowie Polskiej Diaspory Technologicznej, czym się zajmują, dlaczego wyemigrowali i jaki jest ich stosunek do Polski.

Kontynuacją projektu będzie badanie jakościowe, opierające się na wywiadach pogłębionych, które zostaną przeprowadzone w 2019 roku.

Projekt jest odpowiedzią Muzeum Emigracji na inicjatywę Polskiej Diaspory Technologicznej i próbą zdiagnozowania potrzeb, aspiracji i wartości „polskich innowatorów” za granicą.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia