15.10 – Dzień Solidarności z Uchodźcami

15 października obchodzimy Dzień Solidarności z Uchodźcami. Organizatorem akcji jest Fundacja Ocalenie.

Jednym z podstawowych problemów, z jakimi borykają się uchodźcy i uchodźczynie, są trudności ze znalezieniem mieszkania, izolacja, fatalne warunki mieszkaniowe, wysokie ceny czynszu nieprzystające do ich sytuacji materialnej, dyskryminacja ze strony najemców. Nie tak powinno wyglądać „nowe życie” osób, które uciekły ze swojego kraju przed wojną i prześladowaniem.

Odpowiedzią Fundacji Ocalenie na zagrożenie bezdomnością i ubóstwem jest program „Witaj w domu”: pomoc w znalezieniu mieszkania, dopłaty do czynszu, remonty, ubezpieczenie, wyposażenie, gwarancje dla właścicieli mieszkań. Jedna z pierwszych kilkudziesięciu rodzin potrzebujących wsparcia mieszkaniowego wprowadziła się do nowego mieszkania i nie boryka się już z chłodem, ściskiem, wilgocią i brakiem ciepłej wody. Kolejne rodziny potrzebują pomocy. Koszt wsparcia jednej rodziny to w zależności od sytuacji i wielkości rodziny ok. 9 – 25 tysięcy rocznie. Tylko razem możemy pomóc im zacząć nowe życie w Polsce.

Fundacja Ocalenie istnieje od 2000 roku, aby wspierać migrantów w integracji i indywidualnym rozwoju. Działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Jest organizacją pozarządową nie nastawioną na zysk i Organizacją Pożytku Publicznego.

Rocznie z pomocy Fundacja Ocalenie korzysta ponad 600 uchodźców i uchodźczyń w Polsce.

Powiedz z nami „Witaj w domu” i wesprzyj integrację uchodźców w Polsce!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia