7 nowych cudów Polski – zagłosuj na Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni jest nominowane w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” organizowanym przez miesięcznik National Geographic Traveler. O wyróżnienie walczą w tym roku 32 niezwykłe miejsca w naszym kraju, w tym dwa z Pomorza. Głosowanie odbywa się online i trwa do 31 sierpnia br.

Zorganizowana w budynku dawnego Dworca Morskiego wystawa sprawia, że anonimowe historie milionów Polaków, którzy przez lata wyruszali w świat w poszukiwaniu chleba i życiowych możliwości zyskują nazwiska i twarze. Skłania do refleksji. – można przeczytać na stronie głosowania: www.7cudow.national-geographic.pl.

Redakcja Travelera przez rok podróżowała po Polsce w poszukiwaniu tajemniczych i ciekawych zakątków, tych nowo powstałych oraz takich, w które tchnięto nowe życie. W efekcie nominowała do tytułu „Nowego cudu Polski” aż 32 miejsca. W internetowym głosowaniu można wybierać spośród pomników przyrody, obiektów architektury, czy instytucji kultury. Z województwa pomorskiego nominowano dwie instytucje – Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Każdy, kto odda głos w plebiscycie i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć nagrody. Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru National Geographic Traveler, który ukaże się 23 września br.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia