84. urodziny Dworca Morskiego w Gdyni!

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centrum na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski.
W piątek, 8 grudnia 2017 roku świętowaliśmy 84. urodziny Dworca Morskiego.

Pełna fotorelacja z urodzin Dworca Morskiego w galerii u dołu strony.

To właśnie z otwartego tego dnia budynku Dworca Morskiego Polacy wyruszali w daleki świat, a przy Nabrzeżu Francuskim cumowały legendarne polskie transatlantyki. W tym roku budynek Dworca Morskiego obchodził 84. urodziny i chociaż metrykalnie to staruszek, dzięki generalnemu remontowi i otwarciu w jego wnętrzach Muzeum Emigracji odzyskał dawny blask i witalność.

Z tej okazji, jak co roku, przygotowaliśmy wyjątkowy projekt artystyczny!


Specjalnie dla Muzeum Emigracji w Gdyni trójmiejski artysta Mariusz Waras stworzył wizualizację artystyczną nawiązującą do historii i tradycji 84-letniego Dworca Morskiego. Oryginalne i nieoczywiste animacje wypełniły wnętrza budynku, na oczach gości ożyła historia polskiej emigracji, a w przestrzeń Dworca wpłynął ogromny okręt.

Z okazji urodzin Dworca Morskiego zaśpiewała Monika Borzym. Monika Borzym zaprezentowała jazzowe aranżacje utworów z repertuaru Joni Mitchel, z płyty „Back to the garden”.

To była muzyczna uczta dla wielbicieli klasycznych jazzowych brzmień wzbogaconych o inspiracje płynące z niemal wszystkich gatunków muzyki poczynając od klasyki, poprzez soul, funk, reggae, rock.

Artystka współpracuje z czołowymi twórcami współczesnej światowej sceny jazzowej. Zdobyła platynową oraz złotą płytę za albumy „Girl Talk” oraz „My Place”. Po koncercie fani mieli okazję na krótką rozmowę z artystką i pamiątkowy autograf.

Do zobaczenia za rok na 85. urodzinach Dworca Morskiego w Gdyni.

Fotografie: Ewelina Kamińska

{„MODULE”:{„page”:”galleries”,”module”:”gallery”,”id”:144}}


Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia