9.08 | Panivalkova. Kobiece trio z Ukrainy

9 sierpnia | godz. 19.00 | taras Muzeum Emigracji w Gdyni

Bilety w cenie 10 zł można kupić w Culturebox, kasie Muzeum Emigracji w Gdyni i na Interticket.pl.

Podczas „Koncertów z widokiem na świat” zapraszamy w podróż przez różne gatunki i style muzyczne. Chcemy pokazać, że pasja łączy ludzi bez względu na pochodzenie, a dobre brzmienie nie zna granic. Tegoroczny sezon koncertowy otworzyła MUSTELIDE, czyli Natallia Kunitskaya.

9 sierpnia o godz. 19.00 na deskach tarasu widokowego Dworca Morskiego zaprezentuje się ukraińskie, kobiece, multi-instrumentalne trio Panivalkova.

Artystki swój styl nazywają delikatnym minimalizmem, a w tekstach śpiewanych w pięciu językach pobrzmiewają ironia i czułość. Ich muzyka to energetyczna i pełna pasji fuzja indie-rocka, etno i popu.

Podczas koncertu usłyszymy 7 instrumentów w tym fortepian, ukulele, kastaniety, akordeon, klawisze i kołyszące wokale trzech artystek, które na scenie robią kolorowe zamieszanie.

Panivalkova pochodzi z Kijowa, zespół powstał w 2013 roku. Dziewczyny śpiewają w języku ukraińskim, rosyjskim, hiszpańskim, angielskim oraz francuskim. Latem 2017 roku Panivalkova odbyła swoją pierwszą większą trasę europejską. W jej ramach odwiedziła m.in. Niemcy, Polskę, Holandię, Węgry, Finlandię, w tym Showcase Hub w Budapeszcie czy Breminale Festival. W 2017 grupa brała również udział w ukraińskich eliminacjach do Eurowizji.

Trio tworzą:

Ira Luzina – wokal, ukulele, klawisze, perkusja,

Irina Kulshenko – wokal, fortepian, klawisze, akordeon, ukulele, kastaniety

Daria Pugachova – wokal, perkusja

Bilety w cenie 10 zł można kupić w Culturebox, kasie Muzeum Emigracji w Gdyni i na Interticket.pl.

Zapraszamy!

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia