Światowy Dzień Uchodźcy w Muzeum Emigracji w Gdyni

Czarno-białe zdjęcie ze zbiorów Muzeum Emigracji. Przedstawia grupę uchodzców w historycznych strojach

Co warto wiedzieć o procesach migracji aby lepiej pomagać uchodźcom? Jakie stereotypy są najbardziej krzywdzące? To tylko niektóre z zagadnień, o których będziemy dyskutować na spotkaniu organizowanym przez Muzeum Emigracji w Gdyni z okazji Światowego Dnia Uchodźcy #WorldRefugeeDay. Włącz się do dyskusji. Chcemy poznać Twoje zdanie!

20 czerwca o godz. 19.30 na naszym facebookowym profilu zapraszamy na spotkanie online o stereotypach i wyzwaniach związanych z migracjami. Razem z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o historycznych migracjach i uchodźctwie w kontekście konfliktu w Ukrainie i sytuacji na granicy polsko – białoruskiej. A wszystko to w celu lepszego zrozumienia potrzeb uchodźców. Udział w spotkaniu wezmą:


– Karol Wilczyński – edukator, publicysta, strateg komunikacji i reporter. Współtwórca @Salam Lab, organizacji działającej na rzecz budowania równego społeczeństwa obywatelskiego oraz szukania rozwiązań systemowych w zakresie polityki edukacyjnej, społecznej i migracyjnej. Zajmuje się strategiami komunikacyjnymi kampanii społecznych i fundraisingowych we współpracy z licznymi NGOsami i organizacjami. Prowadzi szkolenia z mediów oraz mediów społecznościowych. Napisał doktorat na temat filozofii arabskiej i mostów między kulturą grecką i arabską w średniowieczu w ramach Akademii Artes Liberales. Ukończył międzywydziałowe studia humanistyczne ze specjalnością pedagogiczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykłada migracje oraz islamofobię na UJ oraz uczy etyki i edukacji globalnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu edukacji globalnej oraz na temat islamu i procesów migracyjnych. Twórca projektu edukacyjnego „Empatia i wielokulturowość”.
– dr hab. Maciej Duszczyk, prof. ucz. – Prorektor ds. Naukowych Uniwersytetu Warszawskiego (2016-2020), członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Migracjami UW. W latach 2014-2016 członek Komitetu Polityki Naukowej (przewodniczący październik 2015-marzec 2016). W latach 2003-2007 – Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz Społecznych i Ekonomicznych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. W latach 2008-2011 członek zespołu doradców strategicznych Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. W latach 2012-2014 kierujący pracami merytorycznymi zespołu ds. wypracowania polskiej polityki migracyjnej w Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2014-2015 profesor wizytujący na uniwersytetach Marcina Lutra w Halle-Wittenberg oraz Friedricha Schillera w Jenie.
Rozmowę poprowadzi Kaja Puto – dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyka Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Jak freelancerka współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi. Związana z Krytyka Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ot The Network for Reporting on Eastern Europe. ***
Spotkanie online będzie transmitowane na Facebooku @Muzeum Emigracji w Gdyni.
Tłumaczenie na polski język migowy zapewni @Fundacja Katarynka. *** Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Emigracji w Gdyni

 

Share

Related posts:

Nadchodzące wydarzenia