Akustyczny wymiar emigracji

Sztuka uliczna to nie tylko graffiti – artyści tworzący w obszarze publicznym sięgają po coraz to nowsze środki wyrazu. W czasie MIGRACJI | KREACJI będziemy mogli zobaczyć prace wykorzystujące najróżniejsze metody dotarcia do odbiorców, także aplikację na telefon komórkowy.

Autor „Arszyn / Emigrant GPS”, Krzysztof Topolski zabierze pasażerów SKM na trasie Gdynia-Sopot-Gdańsk w akustyczną wyprawę między opowieściami i krajami. Instalacja oparta jest na działaniu systemu GPS, centralnym elementem realizacji jest telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android, wyposażony we wspomnianą, odpowiednio zaprogramowaną aplikację. Korzystający będzie się wsłuchiwał m. in. w historie Polaków zarejestrowane w Londynie podczas pracy nad projektem Arszyn_Emigrant w 2007 r. W realizacji pojawiają się również inne nagrania terenowe, rozmowy, odgłosy i krajobrazy akustyczne zebrane i odnalezione przez autora. Tak powstała kompozycja z pogranicza słuchowiska, muzyki konkretnej i kompozycji krajobrazu akustycznego, której narracja jest budowana przez samego słuchacza w zależności od jego położenia geograficznego na trasie kolejki.

Aplikacja jest dostępna do bezpłatnego pobrania TUTAJ. Na plakatach promujących wydarzenie został również umieszczony kod QR, umożliwiający ściągnięcie aplikacji bezpośrednio na telefon.

Więcej informacji na temat wystawy MIGRACJE | KREACJE.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia