Żółta prostokątna grafika. Po lewej stronie napis: Przeprowadzki. Wystawa familijna. Po prawej stronie rysunki: meble, rośliny, zabawki i zwierzęta przemieszane ze sobą i zwrócone w różne strony.

Audioprzewodnik po wystawie czasowej "Przeprowadzki"

Wystawa “Przeprowadzki” to międzypokoleniowa przygoda, której bohaterami są Franek i Olena.

Wszystkie teksty wystawy odsłuchasz z pomocą głośników umieszczonych na wystawie. W ich lokalizacji pomoże ci audiodeskrypcja przestrzeni. Nagrania zostały oznaczone cyfrą.

Tekstom towarzyszą kolorowe ilustracje pokazujące różne sceny z życia bohaterów. Stworzyły je Agata Dudek i Małgorzata Nowak z Acapulco Studio. Powstały w technice grafiki komputerowej. To znaczy, że podobnie jak gry na konsole, narysowano je w komputerze.

Zobrazowana jest na nich historia Franka, który wraz z mamą i swoją suczką Zorką przeprowadza się do domu babci. Początkowo smutny z tego powodu i trochę wystraszony nowym miejscem zamieszkania i nową szkołą, szybko zaprzyjaźnia się z przybyłą z Ukrainy Oleną. Widział ją już w szkole, ale dopiero przypadkowa rozmowa w parku sprawiła, że znaleźli wiele wspólnych tematów. Bo mimo, że przyjechali z różnych stron, bliższych bądź dalszych, oboje są migrantami i ten fakt stał się początkiem ich przyjaźni.

Treść ilustracji przybliżą Ci nagrania oznaczone cyfrą i literą.

Odtwarzanie wymaga połączenia z Internetem. Możesz skorzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi.