Budujemy Gdynię z LEGO!

W dniu urodzin Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza małych gdynian z opiekunami do wspólnej zabawy pamięci i wyobraźni z tysiącami elementów. Gdyński port oraz sieć torów kolejowych i modernistyczne budowle – uczestnicy zadecydują, co znajdzie się w stworzonym z klocków „mieście z morza i marzeń”. Urodzinowe budowanie rozpocznie się o 10 lutego o 15.00 w Sali multimedialnej. Na kolejne Muzeum zaprasza w weekend 13-14 lutego od godz. 14.00.

W budowaniu z klocków każdy może znaleźć coś dla siebie, dla jednych będzie grą wyobraźni, dla innych wyzwaniem dla pamięci lub też skrupulatnie realizowanym projektem. Dla wszystkich jest jednak dobrą zabawą. Urodziny Gdyni to świetna okazja, aby połączyć wszystkie te elementy i wspólnie spróbować zbudować miasto tak bliskie jego mieszkańcom.

Muzeum Emigracji przygotowało dla uczestników kilkanaście zestawów klocków LEGO – wspólnie spróbujemy odtworzyć charakterystyczne obiekty na mapie miasta. Które jednak z nich ostatecznie powstaną, zależy już wyłącznie od młodych gdynian z opiekunami, którzy przyłączą się do budowania!

W zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci od 6 roku życia z rodzicami i opiekunami. W przypadku dużej liczby chętnych o pełnej godzinie następować będzie wymiana uczestników. Wstęp wolny!

Środa 10 lutego | 15.00-18.00
Sobota, niedziela 13-14 lutego | 14.00-18.00

Fot. Barbara Ostrowska

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia