Buslav na tarasie Muzeum Emigracji

20 lipca, czwartek, godz. 20:00
bilety: 10 zł (kasa Muzeum Emigracji, interticket.pl)

Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów pojawi się na tarasie Muzeum Emigracji w Gdyni z pięknym widokiem na port. Wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie muzyczne przyczyniło się do powstania jego autorskiego projektu muzycznego. Koncert poprowadzi Kamil Wicik, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk.

Organiczny charakter jego twórczości jest wynikiem świadomego, szczerego oraz osobistego podejścia do muzyki. W tym roku pojawił się na Open’er Festival, gdzie porwał publiczność na Alter Stage.

W październiku 2016 r. pojawił się jego debiutancki album nazwany po prostu „Buslav” został wydany przez wytwórnię Warner Music Poland. Opowiada o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach, które świetnie ujął w dźwięki.

Dzięki współpracy z ciekawymi muzykami i wokalistami jego muzyka grana na żywo robi jeszcze większe wrażenie niż słuchana czy oglądana na nośnikach cyfrowych.

To już trzeci sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły prezentujące nowe brzmienia w muzyce alternatywnej. Zaproszeni do projektu muzycy stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać niepowtarzalną tożsamość artystyczną.

Debiutancki album zapowiadał singiel „Searching for you”, do obejrzenia poniżej:

Podczas kończącego cykl, sierpniowego koncertu, usłyszycie Young Stadium Club (10.08, godz. 19.00).

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia