Wirtualny spacer 3D po wystawie czasowej Carboland i instalacji m2/maison minière

Muzea pozostają nadal zamknięte, ale to nie znaczy, że nie możecie obejrzeć naszej wystawy czasowej Carboland! Przygotowaliśmy dla Was wirtualny spacer 3D zarówno po przestrzeni wystawy, jak i instalacji Roberta Kuśmirowskiego m2/maison minière. Zajrzyjcie do domu górnika i poznajcie 350 obiektów, opowiadających historię emigracji Polaków do pracy we Francji i Belgii w latach 1919-1939.

Carboland

Otwórz w pełnym oknie: KLIK

m2/maison minière
instalacja artystyczna autorstwa Roberta Kuśmirowskiego

Otwórz w pełnym oknie: KLIK

Chcecie dowiedzieć się więcej? Na naszym kanale YouTube znajdziecie oprowadzanie kuratorskie w dwóch odcinkach i wideo, pokazujące kulisy wystawy:

Część 1


Część 2

Playlista: KLIK

Serdecznie dziękujemy Christianowi Bedlewskiemu, Henriemu Dudzińskiemu, Christine Fornalik, Bernadette Kolorz, Monice Salmon-Siamie, Michelowi Leclerc, Norbertowi Nowakowi, Serge Orivel, Robertowi Rykale, Richardowi Schumacher, André Surman (KTM), Stephanie Ziarnowski oraz instytucjom: Archives départementales Pas-de-Calais, Biblioteka Polska w Paryżu, Centre Historique Minier – Lewarde, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Stichting Erfgoed Eisden, za udostępnienie licencji i obiektów na potrzeby wystawy „Carboland”.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia