​Carboland | Za kulisami​

Od pomysłu do realizacji poprzez planowanie, pisanie, nawiązywanie współpracy, kwerendę, projektowanie, transport i montaż. Jesteście ciekawi jak dokładnie wyglądały kulisy powstania wystawy „Carboland”? Zobaczcie wideo!

Przełom sierpnia i września upłynął pod znakiem przygotowań do otwarcia wystawy czasowej „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1918-1939″. Wystawy wyjątkowej nie tylko ze względu na prezentowaną tematykę, ale też warunki, w jakich przyszło nam ją organizować. Wernisaż zaplanowany pierwotnie na kwiecień tego roku uniemożliwiła światowa pandemia. Czasowe zamknięcie instytucji kultury zmusiło nas do zmiany planów, ale także dało możliwość dłuższej pracy nad wystawą.

Prace nad powstawaniem Carbolandu uważnie śledziła kamera, czego efektem jest film. W ośmiu minutach przedstawiamy poszczególne etapy realizacji wystawy aż do otwarcia. Poznajcie organizatorów i współtwórców Carbolandu, zobaczcie, jak w muzeum budowano dom rodziny górniczej z Belgii, dowiedzcie się skąd czerpaliśmy inspiracje do powstania ścieżki dziecięcej.

Wystawa „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919-1939” jest czynna do 31 stycznia 2021 roku.

Więcej szczegółów: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/carboland_-_wystawa_czasowa

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia