22.06 | Debaty Migracyjne. Spotkanie z Innym

22 czerwca | niedziela | godz. 12.00-14.00

Muzeum Emigracji w Gdyni | sala multimedialna

wstęp wolny, zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl

SPOTKANIE Z INNYM odbywa się w ramach cyklu Debaty Migracyjne.

Jak wygląda spotkanie z Innym? Czy przysparza trudności nam czy może jest bardziej kłopotliwe dla Innego? Czy dzieciom łatwiej spotkać Innego niż dorosłym? A może warto sprawdzić czy przypadkiem my też nie jesteśmy dla kogoś Inni? Czy Inni są nam potrzebni?

Ponownie proponujemy dzieciom formułę debaty. Chcemy porozmawiać o różnorodności świata ludzi. Zastanowimy się wspólnie nad sytuacjami, w których ktoś spotyka kogoś tak zupełnie innego, że czasem zapomina o bliskim, gatunkowym pokrewieństwie. Czasem różnice między ludźmi mogą być zupełnie drobne, a powodują jeszcze większe konflikty i nieporozumienia. Dlaczego tak się dzieje? Poszukamy takich historii i postaci w bajkach, książkach i opowieściach dla dzieci oraz w codziennym życiu. Sprawdzimy jak zachowali się ich bohaterowie i z jakimi wyzwaniami się mierzyli. Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat.

Dyskusji towarzyszyć będą również ćwiczenia i zabawy plastyczno-narracyjne. Spróbujemy przedstawić własne historie i własnych bohaterów. Każdy z uczestników debaty stworzy własny obraz inności.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Witt, historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.

Podziel się

Powiązane wpisy

Nadchodzące wydarzenia